Krzysztof Kawa
W tenisowych Mistrzostwach WTA czas na półfinały. Agnieszka Radwańska pokonała Karolinę Pliskovą w ostatnim meczu fazy grupowej 7:5, 6:3 i zagra o finał. W sobotę pierwsze na kort wyjdą deblistki, o godzinie 10 czasu polskiego mecz Słowaczki Dominiki Cibulkovej z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową, a o 13.30 spotkanie Niemki Andżeliki Kerber z Agnieszką Radwańską.

WTA Finals: Agnieszka Radwańska w półfinale! Kolejny mecz z Andżeliką Kerber

Radwańska i Pliskova zaczęły mecz nerwowo, obie straciły punkty przy swoich podaniach. Polka przegrywała 2:4 i wtedy przebudziła się, szybko odrabiając straty. Przy stanie 6:5 popisała się świetnym returnem po serwisie rywalki i wygrała pierwszego seta.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Wtedy nieoczekiwanie Czeszka straciła koncentrację, niemal oddała w prezencie gema przy swoim podaniu i straciła wiarę w sukces. Krakowianka osiągnęła cel przy drugim meczbolu.

- Pliskova serwowała świetnie, czasem wręcz modliłam się, by pierwsze podanie było niecelne. To był bardzo wyrównany mecz, jestem szczęśliwa, że przechyliłam szalę na swoją korzyść. W półfinale zagram z najlepszą tenisistką sezonu, która wygrywała Wielkie Szlemy i jest numerem 1 w rankingu. To ogromne wyzwanie, ale postaram się mu sprostać - powiedziała Radwańska zanim zeszła z kortu w Singapurze.

W rozegranym wcześniej drugim spotkaniu Grupy Białej Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała zmęczoną Kuzniecową 3:6, 6:0, 6:1.

The fun on court interview for @ARadwanska after her Day 6 win #WTAFinalspic.twitter.com/D98jFzYhR6

— WTA (@WTA) 28 października 2016

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o tenisie

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: WTA Finals: Agnieszka Radwańska w półfinale! Teraz wielki mecz z Andżeliką Kerber - Dziennik Polski