Wszystkich Świętych we Wrocławiu. Parkingi i organizacja ruchu przy cmentarzach [MAPY]

MK
Udostępnij:
Od soboty w pobliżu wrocławskich cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Niektóre ulice zostaną zamknięte. Przy cmentarzach zostaną wyznaczone także dodatkowe parkingi.

Zmiany obejmą dwanaście cmentarzy. Największe oczywiście w okolicy cmentarza Osobowickiego, Grabiszyńskiego i przy ul. Bardzkiej. Organizacja ruchu zostanie zmieniona także przy ul. Bujwida, Smętnej, Kiełczowskiej, Jerzmanowskiej, Trzmielowickiej, Zabrodzkiej, Gorlickiej, Działkowej i Złocieniowej. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już w najbliższy weekend.

Cmentarz Osobowicki

Od najbliższej soboty – 27 września w rejonie cmentarza Osobowickiego na ul. Łużyckiej obowiązywać będą ograniczenia w parkowaniu pojazdów. Zaparkujemy m.in. na niestrzeżonym parkingu na 250 miejsc pomiędzy cmentarzem, a nasypem kolejowym.

W dniu Wszystkich Świętych zamknięta dla samochodów zostanie ul. Osobowicka (od mostu Osobowickiego do Milenijnego), a także ul. Bezpieczna, Łużycka, Jugosłowiańska i przyległe ulice osiedla Różanka, oraz ul. Władysława Reymonta na odcinku od ul. Kleczkowskiej do ul. Na Polance w kierunku wyjazdu z miasta. Wjazd będą tam miały jedynie autobusy komunikacji miejskiej i taksówki. Podobnie jak w ubiegłym roku, osoby, które przyjadą na cmentarz komunikacją miejską, a mają kłopoty w poruszaniu się, będą mogły skorzystać z dowozu specjalnymi meleksami. Postój taksówek znajdzie się na ul. Osobowickiej przed skrzyżowaniem z ul. Łużycką.

1 listopada na moście Milenijnym na odcinku od ul. Popowickiej do Osobowickiej (kierunek północ) z prawego pasa ruchu będą mogły korzystać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej. Również torowisko na ul. Władysława Reymonta na odcinku od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej zostanie przeznaczone wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Z kolei na ul. Kleczkowskiej - od Reymonta do ul. Struga - stanie się ulicą jednokierunkową. Dla kierowców aut zorganizowany zostanie bezpłatny parking na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej. Parking zacznie działać 31 października (od godz. 8 do 20, ale wyjazd będzie umożliwiony do godz. 21). W dniu Wszystkich Świętych będzie otwarty od godz. 6 do 20. – Co prawda dostępny będzie też parking położony bezpośrednio przy cmentarzu Osobowickim, ale on jest niewielki.

Dojazd do parkingu odbywać się będzie ulicami: a z północy (Poznań, Leszno) ul. Żmigrodzką, obwodnicą śródmiejską i Obornicką. a z południa (Jelenia Góra, Wałbrzych, Kudowa-Zdrój) mostem Uniwersyteckim, ul. Drobnera, Łokietka, Trzebnicką, mostem Trzebnickim, ul. Żmigrodzką, Broniewskiego i Obornicką. a z zachodu (Zielona Góra, Lubin) ulicą Kosmonautów, Lotniczą, obwodnicą śródmiejską, mostem Milenijnym, ul. Obornicką. a ze wschodu (Opole, Oława) mostem Uniwersyteckim, ul. Drobnera, Trzebnicką, Ołbińską, mostem Trzebnickim, ul. Żmigrodzką, Broniewskiego i Obornicką.

Cmentarz Grabiszyński

Od soboty nie będzie można wjechać na teren przy bramie bocznej cmentarza. Znajdzie się tam tymczasowej pętla autobusowa. We Wszystkich Świętych zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ul. Grabiszyńska na odcinku od ul. Ostrowskiego do Jordanowskiej. Będą mogły z niej korzystać jedynie autobusy i taksówki. Sama ul. Ostrowskiego będzie jednokierunkowa od ul. Grabiszyńskiej do Klecińskiej. W obu kierunkach będą mogły po niej jeździć jedynie autobusy MPK. Postój taksówek znajdzie się przy ul. Fiołkowej, a ostatni przystanek autobusowy przy bocznej bramie cmentarza przy ul. Grabiszyńskiej. Bezpłatne parkingi dla samochodów znajdą się przy ul. Klecińskiej na terenie FAT i ul. Ostrowskiego przy rzece Ślęzie.

Pozostałe cmentarze

Przy cmentarzu Kiełczowskim zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu na łączniku od ul. Kiełczowskiej do Bierutowskiej. Drugi pas zostanie przeznaczony na parking. W sobotę zamknięty dla ruchu samochodowego zostanie sięgacz ul. Smętnej od bramy wjazdowej do cmentarza św. Rodziny. We Wszystkich Świętych zamknięte zostaną ponadto ul. Smętna, Żmichowskiej, Emilii Plater i Partyzantów na odcinku od Monte Cassino do Smętnej, a także jezdnia boczna ul. Mickiewicza. W sobotę zamknięta zostanie także ul. Bujwida przy cmentarzu św. Wawrzyńca na odcinku od ul. Sopockiej do wjazdu na teren ogródków działkowych. We Wszystkich Świętych zamknięte zostaną ulice: Bujwida na odcinku od ulicy Sienkiewicza do wjazdu na teren ogródków działkowych, Sopocką, Liskego i Czerwonego Krzyża.

Przy cmentarzu św. Ducha przy ul. Bardzkiej będzie można zaparkować przy skrzyżowaniu ul. Buforowej i Terenowej (płatny). Ulica Morwowa na odcinku Bardzka - Tarnogajska zostanie przekształcona w ulicę jednokierunkową. Na drugim pasie będzie można parkować bezpłatnie. We Wszystkich Świętych zamknięty dla ruchu kołowego zostanie również „ślepy” odcinek drogi dojazdowej do cmentarza przy ul. Starodębowej do cmentarza przy ul. Złocieniowej, a także ul. Przylaszczkowa od strony ul. Malwowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Poprawiacz
Proszę o poprawę błędnej daty w zdaniu "od soboty 27 września"
a
asdc
babcię na ramę?
n
nowe rządy okrutnika
Przyszedł nowy proboszcz stworzył ludzi powyrzucał i podniósł ceny na miejsca na cmentarzu. Nawet za kaplicę pobiera opłaty. Obowiązuje obiegówka. Nie wniesiesz opłaty pogrzebu nie będzie. To słowa proboszcza Andrzeja N.
D
DGgfgh
Od soboty? POParzylo Was?
Dodaj ogłoszenie