Wrocławskie zoo będzie zabijać zwierzęta? Prezes odpowiada

m
Radosław Ratajszczak
Radosław Ratajszczak Piotr Warczak
Udostępnij:
"Dramatyczna sytuacja we wrocławskim zoo. Nie da się wykluczyć uboju zwierząt hodowalnych" - obwieściła dziś wrocławska Gazeta Wyborcza (pisownia oryginalna). - To nieprawda odpowiada prezes zoo Radosław Ratajszczak. Zapewnia, że nie ma mowy o zabijaniu zwierząt żyjących w ogrodzie.

Przeczytaj - to ważne

Jak informuje dziś Gazeta Wyborcza, z powodu obowiązującego zakazu wstępu do ogrodów zoologicznych wrocławskie zoo zostało pozbawione głównego źródła dochodów - czyli wpływu ze sprzedaży biletów. Pieniędzy wystarczy maksymalnie do końca czerwca. Według gazety, prezes spółki ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak nie wyklucza później najbardziej drastycznego rozwiązania, o którym myśli już np. zoo w Neumünster w Niemczech, czyli zabicia niektórych zwierząt hodowlanych. - My też mamy cały szereg zwierząt domowych, więc jeżeli sytuacja będzie tak drastyczna, w co nie chcę wierzyć, to i takie rzeczy trzeba dopuszczać do myśli - miał powiedzieć Ratajszczak.

W wydanym dziś oświadczeniu prezes wrocławskiego zoo dementuje te informacje. - Z całą stanowczością informuję, że nie planujemy uboju zwierząt we wrocławskim zoo - napisał Radosław Ratajszczak.

- W trakcie wywiadu z dziennikarką, zapytany o sytuację jednego z niemieckich ogrodów zoologicznych stwierdziłem jedynie, iż takie rzeczy można dopuszczać w bardzo drastycznym przypadku. Zapewniam jednak, że my na potrzeby wrocławskiego ogrodu takich rozważań nie prowadziliśmy i nie prowadzimy. Moja wypowiedź została źle zrozumiana, na skutek czego wyciągnięto daleko idący wniosek, który trafił do tytułu artykułu, prawdopodobnie wyłącznie w celu podniesienia jego atrakcyjności, nad czym ubolewam - dodaje prezes. - Nasza sytuacja jest stabilna. Wszystkie zwierzęta są pod stałą opieką, mają zapewnione pożywienie, odpowiednie warunki i niczego im nie brakuje - podkreśla Radosław Ratajszczak. - Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby mimo trudnej sytuacji jaka nas wszystkich dotyka, wrocławski ogród nie stracił na swej atrakcyjności dla odwiedzających i zachował swój ogromny wkład w światową ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem - dodaje.

Nie przegap tych informacji

Przeczytaj, to ważne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

.
21 kwietnia, 16:11, Gość:

Uważam że p. dyrektor powinien oddać sprawę do sądu z powodu naruszenia dobrego imienia instytucji zoo i swojej własnej osoby. Słowo pomówienie brzmi delikatnie...

Plus odszkodowanie za naruszenie dobrego imienia

w wysokości pokrywającej roczne utrzymanie ZOO.

G
Gość

Uważam że p. dyrektor powinien oddać sprawę do sądu z powodu naruszenia dobrego imienia instytucji zoo i swojej własnej osoby. Słowo pomówienie brzmi delikatnie...

w
wroclauer

Ta Gazeta sięga już dna. Dla "czytelności" zrobi wszystko.

G
Gosc

Powinno się ubić każdego kto pracuje dla tej gazety szmaty bo zwierzaki zawsze były cenniejsze niż ludzkie scierwo.

k
klik klik

>>>obwieściła dziś wrocławska Gazeta Wyborcza (pisownia oryginalna)

Nie obwieściła, tylko nagłośniła sprawę. Wiem, że to się nie mieści w standardach brukowca, ale niektórych ludzi takie rzeczy obchodzą.

Cóż się wyrobnikom klikalności w pisowni nie podoba? Używając youtubowych analogii, doprawdy, dziwnie i żałośnie to wygląda, jak prymitywny pato-streamer (ale z pokaźną liczbą odsłon) próbuje krytykować, dajmy na to, takie "Pod Mikroskopem", albo inną "Crazy Naukę". Tu was boli, co 'wrocławska'?

>>>Według gazety, prezes spółki ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak(...)

Gazeto Wrocławska! Nie manipuluj! Wiem, że trudno Ci się powstrzymać, (tak, jak podpitemu kibolowi przed aktami agresji i wandalizmu), po prostu masz takie DNA zapisane w swej linii programowej, ale chociaż czasami spróbuj.

Nie "według gazety", tylko według słów prezesa ZOO Wrocław, które padły w odpowiedzi na zadane przez przeprowadzającą z nim telefoniczny wywiad dziennikarkę. Nagrania rozmowy można odsłuchać na stronie Wyborczej Wrocław. Co ważne, wypowiedź była później autoryzowana przez pana Ratajszczaka.

>>>W wydanym dziś oświadczeniu prezes wrocławskiego zoo dementuje te informacje. - Z całą stanowczością informuję, że nie planujemy uboju zwierząt we wrocławskim zoo - napisał Radosław Ratajszczak.

Zamiast myśleć co się mówi, a na niektórych stanowiskach tak własnie wypada robić, teraz jakieś mętne wyjaśnienia, kluczenie po omacku, próba odwracanie kota ogonem, zaprzeczanie własnym słowom. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne! - to chyba ta retoryka?

sj

G
Gość

Może pan dyrektor przejdzie na dietę i za zaoszczędzone środki wyżywi kilka zwierzaków. I pan dyrektor lepiej się poczuje!

G
Gość

https://wroclaw.tvp.pl/18852764/egzekucja-w-zoo

G
Gość
20 kwietnia, 20:38, antymason:

Patomorfolodzy nie spotkali praktycznie osób, które zmarły na koronowirusa. We Włoszech może kilka. W USA, kraju monstrualnych grubasów trochę umarło, ale raczej nie więcej niż podczas grypy.

Skutki korono-świrusa:

masowe bezrobocie na całym świecie, samobójstwa, bieda, uśmiercanie zwierząt w ZOO, upadek państw, zamieszki.

Podziękujcie Billowi Gatetsowi i innym kabalistom.

Dobra jasiu, starczy tych bełkotliwych opowieści, skończ już pić tę flaszę dykty i idź spać. Jutro poranna czeka zmiana na produkcji.

G
Gość

Wrocławskie zoo jako jedyne w Polsce nie należy do miasta. To co niesłusznie nazwaliśmy "wolnym rynkiem" pokazuje pazury.

Tak samo będzie w służbie zdrowia i edukacji. Brawo my!

G
Gość

Gazeta chyba chciała zaapelować o wsparcie dla ZOO, które jest w bardzo trudnej sytuacji. Czyżby analogia do Festung Breslau - wtedy rzeczywiście ogród zoologiczny z konieczności likwidowano.

G
Gość
20 kwietnia, 13:55, Jaro:

1. gazeta wyborcza (celowo z małych liter): w kwestii rzetelności jest to kategoria sama w sobie.

2. Panika. Towar najlepiej sprzedający się. Jednocześnie najbardziej pożądany. Daje poczucie bycia wystraszonym/oburzonym/święcie oburzonym/odpowiedzialnym/zdyscyplinowanym. Powód jest nieistotny.

https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/eu-affairs/20170331STO69330/jak-walczyc-z-dezinformacja

G
Gość

Jedna gadzinówka nadaje na drugą. Ale jaja...

G
Gość

Nie dopuśćmy do tego, wiem że byłaby to ostateczność ale zróbmy wszystko by je ratować -nie są temu winne

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie