Wrocławskie przychodnie łamią prawo. NFZ: Nie musisz mieć...

  Wrocławskie przychodnie łamią prawo. NFZ: Nie musisz mieć skierowania, rejestrując się telefonicznie

  Agata Wojciechowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Donosić to na policji - tak zareagowała rejestratorka w przychodni przy ul. Ulanowskiego na propozycję chorej wrocławianki, która chciała donieść później skierowanie od lekarza specjalisty. Miałaby na to masę czasu, bo wizyta wypadała dopiero we wrześniu. Rejestratorka jednak nie chciała słuchać tłumaczeń i rzuciła słuchawką.
  Wrocławianka Hanna Osmęda-Launer z wynikami badań musiała się wybrać do gastrologa. Najbliższy termin, bo już "na wrzesień", był w

  Wrocławianka Hanna Osmęda-Launer z wynikami badań musiała się wybrać do gastrologa. Najbliższy termin, bo już "na wrzesień", był w przychodni M-Med przy ul. Ulanowskiego ©Agata Wojciechowska

  Wrocławianka Hanna Osmęda-Launer z wynikami badań musiała się wybrać do gastrologa. Okazało się, że najbliższy termin, bo już "na wrzesień", jest w przychodni M-Med przy ul. Ulanowskiego. Zadzwoniła tam w środę dwa tygodnie temu. Wówczas usłyszała, że w następną środę od rana będą prowadzone zapisy do gastrologa na wrzesień. Poczekała więc tydzień i zaczęła dzwonić.

  - Dzwoniłam chyba z 30 razy, zanim ktoś odebrał - mówi Hanna Osmęda-Launer. - Gdy się w końcu dodzwoniłam, nie mogłam się zarejestrować. Dlaczego? Musiałam natychmiast dostarczyć skierowanie. Nic nie pomogły moje zapewnienia, że je dostarczę na pewno na wizytę, a na razie, jako osoba schorowana i mająca problemy z chodzeniem, nie mogłam tego zrobić. Przecież wizyta byłaby dopiero na drugą połowę września, więc na pewno bym to skierowanie dostarczyła - dodaje.

  Pani rejestratorka po wymianie zdań, nieco nerwowych - jak przyznaje sama wrocławianka, podała do telefonu kierownik rejestracji. Ta na propozycję doniesienia skierowania, powiedziała krótko: "Donosić to można na policji" i rzuciła słuchawką.

  - Nie wiem więc, czy jestem zarejestrowana na ten termin, czy nie - dodaje Hanna Osmęda-Launer. - Całe życie pracowałam jako lekarz - pediatra, płaciłam składki, a teraz muszę iść prywatnie. Spokojnie, ja sobie poradzę, ale inni... Człowiek po takiej rozmowie czuje się sponiewierany. To jest okropne.

  Sami sprawdziliśmy. W rejestracji usłyszeliśmy, że tym razem, aby zarejestrować się po raz pierwszy do gastrologa, musimy przyjechać ze skierowaniem we wtorek. Wówczas dostaniemy szansę zapisania się na wizytę na wrzesień. Telefonicznie nie mogliśmy się w ogóle zarejestrować.

  O możliwość rejestracji przez telefon chcieliśmy zapytać kierownictwo przychodni. Niestety, choć zapewniano nas, że ktoś się na pewno z nami skontaktuje, tak się nie stało. Dyrekcja milczy.

  CZYTAJ DALEJ: NFZ - TO NIEZGODNE Z PRZEPISAMI! Na wizytę u lekarza pacjent ma prawo zapisać się osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem osób trzecich

  « 2

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (109)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przychodnia

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Śmiechu warte gonią ludzi jak się im podoba takie rejestratorki powinny wylecieć dyscyplinarnie z pracy mają do czynienia z ludźmi chorymi i powinny być miłe i uczynne No ale jak to działa a co mi...rozwiń całość

  Śmiechu warte gonią ludzi jak się im podoba takie rejestratorki powinny wylecieć dyscyplinarnie z pracy mają do czynienia z ludźmi chorymi i powinny być miłe i uczynne No ale jak to działa a co mi zrobisz to będzie dalej tak jak jest walczmy o swoje
  Niech szorują klopy bo w większości tylko to powinny robić zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzis dzwonilem 95 rzy i zadna s..a nie odebrala telefonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  L (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dzis dzwonilem do tej gownianej przychodni 95 razy,zadna s..a nie odebrala telefonu...TAKA JEST PRAWDA O TEJ GOWNIANEJ ''PRZYCHODNI''-WYKANCZALNI I JEJ ORDYNARNEJ KIEROWNICZCE!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mam inne zdanie!

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Od kilkunastu lat korzystam z całą rodziną (i nie ja jedna) z usług tej przychodni bez problemów i nie zamieniłabym jej na żadną inną!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...jest rozwiązanie...

  Pacjent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  "Dziennikarze" tej "gazety" są w swoim żywiole. Jak zwykle nie zgłębili tematu i opisali sytuację tak, by zwyciężyła sensacja i emocje.
  W każdej przychodni można zostawić pisemne upoważnienie....rozwiń całość

  "Dziennikarze" tej "gazety" są w swoim żywiole. Jak zwykle nie zgłębili tematu i opisali sytuację tak, by zwyciężyła sensacja i emocje.
  W każdej przychodni można zostawić pisemne upoważnienie. Dokument uprawnia osobę postronną do różnych działań na rzecz pacjenta. W skrócie: Masz sraczkę? Nie jesteś w stanie ruszyć się z kibla dalej niż po papier toaletowy, nie mówiąc już o wyjściu z domu? Co robić? Poprosić zaufaną osobę o pomoc. Daj jej swój dowód i niech załatwia za Ciebie wszystko. Druk upoważnienia jest dostępny w każdej placówce medycznej.
  To działa. Też tak robię, rejestruję moją matkę, ojca, dziadka, babcię i brata(nie tylko wtedy, gdy mają sraczkę). zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ha ha

  dwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Sprobuj z tym patentem na Ulanowskiego.... powodzenia!!! Poza tym nie orzeczytales tematu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...jest rozwiązanie

  Pacjent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Ten patent działa właśnie w tej przychodni. Wstaję rano i załatwiam wszystko.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale

  trzeba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  wstawać niezmiernie rano albo jeszcze wcześniej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zgadzam się z opinią Małgorzaty

  Zyta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Podobnie jak Małgorzata, wielokrotnie byłam w przychodni na Ulanowskiego świadkiem niestosownych zachowań wobec personelu; niektórzy pacjenci (często starsi) są wyjątkowo niecierpliwi i...rozwiń całość

  Podobnie jak Małgorzata, wielokrotnie byłam w przychodni na Ulanowskiego świadkiem niestosownych zachowań wobec personelu; niektórzy pacjenci (często starsi) są wyjątkowo niecierpliwi i roszczeniowi. Nagłośnienie sprawy przez panią Osmędę - Lauder, którą rzekomo potraktowano obcesowo, świadczy nie tylko o nadmiarze wolnego czasu, ale i złośliwości, tak typowej dla pacjentów tej placówki...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj Panu

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Dlatego ta placowka nie powinna miec pacjentow, kazdy czegos chce...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wroclawskie przychodnie łamią prawo

  wierna pacjentka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  W przychodni na Ulanowskiego leczymy się od kilkunastu lat i nigdy nie zmieniłabym jej na inną!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gratuluje szczescia

  kaska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  A u ktorego lekarza, bo co pol roku jest wymiana, no za wyjatkiem 2-3 nazwisk, ktorych dzieki doswiadczeniom, rowniez nie polecam.
  dzisiaj sie znowu nie zarejestrujemy bo zaloga ratuje opinie...rozwiń całość

  A u ktorego lekarza, bo co pol roku jest wymiana, no za wyjatkiem 2-3 nazwisk, ktorych dzieki doswiadczeniom, rowniez nie polecam.
  dzisiaj sie znowu nie zarejestrujemy bo zaloga ratuje opinie wpisami na forumzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mam inne zdanie

  Małgorzata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Po przeczytaniu artykułu oraz komentarzy muszę powiedzieć że mam odmienne zdanie na temat przychodni przy ul. Ulanowskiego. Jest to moja przychodnia od kilku lat i leczę się tam zarówno u lekarza...rozwiń całość

  Po przeczytaniu artykułu oraz komentarzy muszę powiedzieć że mam odmienne zdanie na temat przychodni przy ul. Ulanowskiego. Jest to moja przychodnia od kilku lat i leczę się tam zarówno u lekarza pierwszego kontaktu jaki i u specjalistów. Nie spotkały mnie nigdy przykrości ze strony personelu, a czasem będąc osobiście byłam świadkiem niestosownego zachowania, ale ze strony pacjentów w kierunku pracowników. Myślę iż tych niezadowolonych osób jest mniej niż tych którzy mogą wypowiedzieć się pozytywnie o tej przychodni.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znaczy jest internet w tej placowce

  wanda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Do roboty kobito, pacjenci czekaja w kolejce!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  internet jest dzisiaj wszędzie ...

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Zerknęłam na Forum ,,Twój lekarz,,-o skarżącej się pani Lauder jest jeden komentarz-zły pediatra,zerkam na zdjęcie -cóż ,nie wygląda na niepełnosprawną ,jako lekarz powinna wiedzieć ,że ,,ruch to...rozwiń całość

  Zerknęłam na Forum ,,Twój lekarz,,-o skarżącej się pani Lauder jest jeden komentarz-zły pediatra,zerkam na zdjęcie -cóż ,nie wygląda na niepełnosprawną ,jako lekarz powinna wiedzieć ,że ,,ruch to zdrowie,,-zły lekarz???Pani chciała donieść skierowanie ...cóż może nie zna innych słów ...albo zawsze donosiła ...donosi i donosić będzie-zła kobieta:) Tak sama na Ochronę Zdrowia donosić do gazety feeee ??? Wypada powiedzieć ,,LEKARZU LECZ SIĘ SAM ,,...ale czy zły lekarz może sobie pomóc???
  Jest wielu pacjentów zadowolonych z pracy przychodni wrocławskich...ale tylko zły człowiek wylewa żółć medialnie ,bo jest samotny ,nikt go nie kocha ,nikt nie lubi...ot po prostu budzi się rano i myśli...-Komu tu dzisiaj dołożyć ???
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapomnieliśmy

  o jednej z procedur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  obowiązujących w tej przychodni: "Proszę zapytać czy lekarz pana przyjmie". Pan musi iść pod gabinet i negocjować z lekarzem. Rejestratorka nie moze tego załatwić np. przez telefon..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rejestracja telefoniczna

  zz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  W przychodni " Na Ulana" nie odbierają telefonów, a rejestracja telefoniczna jest najprostszą formą rejestracji. Pań w rejestracji jest kilka, telefon dzisiaj to też nie majątek, ale co z tego!...rozwiń całość

  W przychodni " Na Ulana" nie odbierają telefonów, a rejestracja telefoniczna jest najprostszą formą rejestracji. Pań w rejestracji jest kilka, telefon dzisiaj to też nie majątek, ale co z tego! Brak dobrej woli i uprzejmości, co na to szefostwo tego bałaganu?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rejestracja telefoniczna

  zz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  W przychodni " Na Ulana" nie odbierają telefonów, a rejestracja telefoniczna jest najprostszą formą rejestracji. Pań w rejestracji jest kilka, telefon dzisiaj to też nie majątek, ale co z tego!...rozwiń całość

  W przychodni " Na Ulana" nie odbierają telefonów, a rejestracja telefoniczna jest najprostszą formą rejestracji. Pań w rejestracji jest kilka, telefon dzisiaj to też nie majątek, ale co z tego! Brak dobrej woli i uprzejmości, co na to szefostwo tego bałaganu?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo