Wrocławski Teatr Lalek wraca do gry! KONKURS wygraj bilety na spektakl

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Udostępnij:
Po przerwie wymuszonej przez epidemię Wrocławski Teatr Lalek postanowił rozpocząć nowy sezon wcześniej niż zwykle – już w sierpniu. Na pierwsze spektakle teatr zaprasza od 13 sierpnia i w pierwszej kolejności do zobaczenia będzie CALINECZKA, SKARPETY I PAPILOTY, TESLA VS EDISON, DŻUNGLA, a także nowy cykl warsztatowy BAWIMY SIĘ W TEATR!

Najbliższe spektakle:

CALINECZKA

13, 14, 16 sierpnia
Pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena; opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest.

Przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” za walory plastyczne (2003) oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

SKARPETY I PAPILOTY

21, 22, 23 sierpnia
Spektakl na podstawie napisanej na specjalne zamówienie WTL sztuki Julii Holewińskiej - laureatki Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i programu Młoda Polska, stypendystki Ministerstwa Kultury. SKARPETY I PAPILOTY to pierwsza sztuka Holewińskiej skierowana do dzieci.

W rodzinie lisków szykuje się wielka zmiana. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i decyduje o powrocie do pracy. Czy domownicy poradzą sobie z nową sytuacją?

Po kilku spektakularnych, choć niegroźnych domowych katastrofach w końcu im się to udaje. Przy okazji wszyscy uczą się, że podział obowiązków nie tylko pozwala im realizować swoje pasje, ale również sprawia, że mogą więcej czasu poświęcić na wspólną zabawę.

Przedstawienie w przystępny i zabawny sposób porusza „dorosłe” tematy (feminizm, równouprawnienie), podejmując z najmłodszymi widzami ważną rozmowę o otaczającej rzeczywistości.

Szczegółowy repertuar znajdziecie Państwo na stronie: www.teatrlalek.wroclaw.pl

Bilety można kupić na stronie bilety.teatrlalek.wroclaw.pl
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected]
T: 71 335 49 11-12

Warto podkreślić, że Teatr dba o bezpieczeństwo widzów. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną wprowadził nowe zasady, służące ochronie widzów oraz pracowników. Zapoznać się z nimi można na stronie teatru.
Polecamy!

KONKURS!

Do wygrania 2 podwójne zaproszenia na:
21.08 godz 11:00 Skarpety i papiloty
29.08 godz 15:00 Tesla vs Edison
30.08 godz 15:00 Tesla vs Edison
Odpowiedz na pytanie dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać wejściówki?
Odpowiedzi można wysyłać do 14.08 do 12:00 na [email protected] O wygranej będziemy informować drogą emailową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Trwa XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska