Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski szpital tymczasowy zapełniony. Tydzień po otwarciu!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Szpital tymczasowy przy ul. Rakietowej we Wrocławiu
Szpital tymczasowy przy ul. Rakietowej we Wrocławiu Paweł Relikowski/Polska Press
Czwarta fala pandemii nabiera rozpędu. W szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej we Wrocławiu, po tygodniu od ponownego otwarcia, 56 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 zostało zajętych.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33 wznowił działalność w środę 17 listopada.

Początkowa liczba dostępnych miejsc już okazała się niewystarczająca, jednak placówka konsekwentnie realizuje swoje wcześniejsze ustalenia.

Przypomnijmy, że podczas otwarcia, władze szpitala tymczasowego informowały o możliwości poszerzenia bazy łóżkowej nawet do 450. Podobnie, jak podczas poprzedniej fali pandemii, kolejne miejsca mają być udostępniane stopniowo, w miarę bieżących potrzeb.

"Pierwsze 56 miejsc, z którymi wznowiliśmy działalność szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej, szybko okazała się niewystarczająca, wystąpiliśmy więc do wojewody dolnośląskiego o zgodę na kolejne 28 łóżek od wtorku (23 listopada) i następne 28 od soboty" - mówi Barbara Korzeniowska, dyrektor ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Oznacza to, że od soboty w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej zakażeni wirusem SARS-CoV-2 będą mieli do dyspozycji 112 łóżek.

Dodatkowy dzień szczepień w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

Wobec większego zainteresowania szczepieniami przeciwko Covid-19, odpowiedzialny za działanie szpitala tymczasowego Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomił dodatkową możliwość szczepienia w sobotę, 27 listopada, w godz. 8-16. Szczepienia odbędą się w punkcie USK przy ul. Skłodowskiej Curie.

"W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym wykonaliśmy dotąd ponad 345 tysięcy szczepień. Wśród nich nie odnotowaliśmy żadnej sytuacji zagrażającej życiu. Najczęstsze objawy poszczepienne trwające najwyżej kilka dni to: ból ręki, bóle mięśni, wzrost temperatury ciała, zdarzyły się także omdlenia. Niektórzy wciąż mają wątpliwości dotyczące trzeciej dawki. Ale przecież to nie jest nic nowego, od dawna są szczepionki, wymagające dawki przypominającej, jak np. przeciwko WZW typu B. Rekomendujemy szczepienia, zachęcamy do nich, organizujemy także akcje wyjazdowe, np. do innych wrocławskich uczelni czy szkół średnich. Jesteśmy obecni w Szczepciobusie, który od kilku miesięcy dociera w różne rejony miasta, by ułatwić chętnym szczepienie w pobliżu ich miejsca zamieszkania" - informuje dr Edwin Kuźnik, przewodniczący zespołu szczepień przeciw Covid-19.

Nadal trwa rekrutacja pracowników do szpitala tymczasowego!

Uniwersytecki Szpital Kliniczny cały czas prowadzi rekrutację personelu medycznego do szpitala tymczasowego. Poszukiwane są w szczególności pielęgniarki i ratownicy medyczni, ale także opiekunowie medyczni oraz położne. Obecnie personel szpitala tymczasowego stanowią oddelegowani pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska