Wrocławski policjant najlepszy w międzynarodowych zawodach karate

JEW
Wrocławski policjant najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Czech Karate Kyokushin. W czeskiej miejscowości Hostinne odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 140 zawodników z 19 klubów z Czech oraz Polski. Sędzią Głównym zawodów był sensei Jan Soukup – Vice Mistrz Świata Open z 2007 roku.

W zawodach tych udział wziął również wrocławski policjant podinsp. Wojciech Żmija, który zdobył złoty medal w kategorii senior master. Funkcjonariusz trzykrotnie wstępował na najwyższe podium , zostając najbardziej utytułowanym zawodnikiem turnieju. Wygrał swoją kategorie, otrzymał nagrodę dla najlepszego najstarszego zawodnika turnieju oraz zdobył tytuł najszybszego KO w całych zawodach – nokaut poniżej 5 sekund od jej rozpoczęcia.

Wojciech Żmija rywalizację w półfinale zakończył przed czasem, nokautując swojego przeciwnika już po 20 sekundach walki. Do walki finałowej przystąpił bardzo skoncentrowany, gdyż jego rywalem był utytułowany zawodnik z Czech – mistrz kategorii do 90 kg. Wojtek bardzo szybko rozegrał tę walkę wykonując kopnięcie na głowę rywala. Przeciwnik nie zdążył zablokować kopnięcia i po upływie ok. 5 sekund od rozpoczęcia walki został znokautowany. Był to najszybszy nokaut w całym turnieju.

Zawody miały bardzo wysoki poziom, wzięli w nich udział najlepsi karatecy z Czeskiej Republiki oraz zawodnicy reprezentujący Polskę. To już drugi turniej karate w tym roku, na którym wrocławski policjant stanął na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

źródło: Policja Dolnośląska/nadkom. Krzysztof Zaporowski