Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski koncert z okazji narodowego święta Węgier. Muzyka polskich i węgierskich kompozytorów na organach Englera [ZDJĘCIA]

Magdalena Pasiewicz
Magdalena Pasiewicz
W Kościele Garnizonowym – Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu, odbył się uroczysty Koncert z okazji Święta Narodowego Republiki Węgier. Podczas trwających Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej była to także okazja do odznaczenia Michała Kwileckiego medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości 20.03.2022
W Kościele Garnizonowym – Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu, odbył się uroczysty Koncert z okazji Święta Narodowego Republiki Węgier. Podczas trwających Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej była to także okazja do odznaczenia Michała Kwileckiego medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości 20.03.2022 Magdalena Pasiewicz
20 marca w kościele garnizonowym – Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu, odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Narodowego Republiki Węgier. Podczas trwających Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej była to także okazja do odznaczenia honorowego działacza.

Uroczystość była okazją by kolejny raz usłyszeć odbudowane i uruchomione ostatnio organy Englera. Podczas koncertu zaprezentowali się artyści z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Wrocław Baroque Ensemble poprowadził Andrzej Kosendiak – dyrygent, na organach zagrał zaś Tomasz Głuchowski. Słuchacze na niemal godzinnym koncercie mieli okazję wysłuchać utworów węgierskich i polskich kompozytorów, m.in.: Preludium i chorał Aus meines Herzens Grunde Janosa Wohlmutha, Preludium C-dur Ferenca Miklosa Novotnego oraz Trzy tańce węgierskie Anonima z XVIII w.

Koncert z okazji Święta Narodowego Republiki Węgier był także okazją do odznaczenia medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości Michała Kwileckiego. Kwilecki bierze udział w organizacjach, debatach, publikacjach historycznych oraz prowadzi charytatywną działalność w całej Polsce i zagranicą, a we Wrocławiu znane jest zwłaszcza Towarzystwo Polsko-Węgierskie, w którym intensywnie działa.

- Nie jest to tylko moje zdanie, Michał Kwilecki jest jedyną w Polsce prywatną osobą , która wniosła w rozwój wymiany myśli historycznej tak dużo. - mówił przed wręczeniem odznaczenia Bogusław Szpytma, mówił wicewojewoda dolnośląski.

ZOBACZ TAKŻE:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska