Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2019. Tłumy na Stadionie

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2019
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2019 Kinga Czernichowska, Polska Press
Wrocławski Festiwal Piwa rozpoczął się dopiero wczoraj o 16.00, ale już w piątek chętnych do degustacji złocistego trunku na Stadionie Wrocław były tysiące. Impreza potrwa do niedzieli.

- Świetnie się bawimy, bardzo dobra atmosfera. Zakochałem się w piwie Pożycz Stówkę, jest naprawdę dobre - mówi Piotr Bytner z wrocławskich Maślic.

Wybór jest ogromny, bo na Stadionie jest aż 77 piwnych stoisk.

- Próbujemy wszystkich. Wybieramy w ilościach 0,2 - 0,3 tak, żeby wypróbować jak najwięcej smaków i różnych browarów. Mnie smakowała Rajska pomarańcza, a z browaru Cześć Brat dobre jest owocowe. Słabe, trochę kwaśne, ale wyjątkowo dobre - dodaje Karolina.

Można próbować wśród różnych smaków. Są na przykład piwa o posmaku marcepanowym czy borowikowym. Wszystko zależy od dodatków.
- Piłyśmy piwo pomarańczowe, bo rzeczywiście jesteśmy z tych pań, które lubią piwa owocowe lub z sokiem - dodaje Edyta Mól z Lutyni.

Są też piwa niepasteryzowane, bo pasteryzacja ma sporo wad.
- Pasteryzacja psuje smak piwa i jego właściwości lecznicze. Warto przypomnieć, że piwo zawiera witaminę B i drożdże. Minusem jest to, że mają krótką datę przydatności. Bywają piwa skwaszone, ale to akurat nie jest jakąś wielką wadą, po prostu niepasteryzowane piwo wystawione na nieodpowiednie czynniki kwaśnieje - mówi Rafał Harchala z Browaru Świdnica.

Na Stadionie Wrocław można również spróbować historycznych piw - takich, których początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. To na przykład Browar Fortuna, który powstał w roku 1889.

- Staramy się łączyć historię i tradycję z nowoczesnością, w tym z robieniem piw tej tzw. "nowej fali". Są to na przykład piwa z bardzo nietypowymi dodatkami, jak skórka owocu kawy czy borowiki. Nowym trendem są również piwa bezalkoholowe, które - jak się okazuje - potrafią smakować jak piwo. Wcześniej też były piwa bezalkoholowe, ale do piwa były niepodobne. Ludzie je kupowali, bo na rynku nie było nic lepszego. Teraz można już znaleźć takie piwa bezalkoholowe, które smakują jak ich alkoholowy odpowiednik. To ukłon w stronę kierowców - mówi Marcin Rostajewski, który odpowiada za receptury w Browarze Fortuna.

Wrocławski Festiwal Piwa potrwa do niedzieli. W sobotę imprezę można odwiedzić od godz. 12 do północy, w niedzielę - od 12 do 20.

Wstęp jest wolny. Do Stadionu Wrocław dojeżdżają specjalne tramwaje.

Zobacz też

Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska