Wrocławska Trzydziestka, czyli przetarcie przed maratonem

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Wrocławska Trzydziestka była sprawdzianem formy przed maratonem dla biegaczy, którzy zdecydowali się wystartować w niedzielnym biegu. Równolegle rozgrywany był bieg charytatywny na rzecz chorego chłopca. Zobacz zdjęcia i wyniki uczestników imprezy. mk

Licząca trzydzieści kilometrów długości trasa biegu prowadziła między mostami Chrobrego i Jagiellońskimi. Każda z sześciu pętli przebiegała w połowie nasłonecznioną górą wału kanału powodziowego po nawierzchni z betonowej kostki i w połowie cienistą szutrową ścieżką poniżej wału.

Ze zgłoszonych 156 uczestników na linii startu stanęło 107, a bieg ukończyło 79 biegaczy.

Na pierwsze miejsce na podium z czasem 2:09:05 wbiegł Łukasz Strojwąs, 8,5 minuty później na mecie znalazł się Łukasz Nowak, a trzecie miejsce zajął Jan Podwórny z czasem 2:18:12. Najlepszy czas wśród kobiet miała Małgorzata Mikołajek (2:24:25), Paulina Wojtanowska (2:31:06) oraz Matylda Burszta (2:32:43).

Równolegle do zmagań na długim dystansie odbywał się pięciokilometrowy, charytatywny bieg dla Ignasia. Wpływy z opłaty startowej na tym dystansie zostaną przekazane na terapię niewidomego chłopca zmagającego się z czterema ciężkimi chorobami. Idea tego biegu i krótszy dystans przyciągnęły 42 startujących, z których wszyscy ukończyli bieg.

Najwyższy stopień podium na tym dystansie zajął Maciej Frydrych (21:21), drugi był Wojciech Tyczyno (21:37), a trzeci Michał Strzelczyk (22:38). Rywalizację pań wygrała Paulina Gawroniuk z czasem 25:50, kolejne miejsce zajęła Agnieszka Tyczkowska (26:43), a jako trzecia na pudle stanęła Aleksandra Gawroniuk (26:57).