Wrocławska okręgówka: Moto Jelcz Oława i Wiwa Goszcz w IV lidze

jg
Trener Józef Klepak (pierwszy z lewej) i prezes Monika Szewczyk-Gierszon (obok niego) świętują razem z piłkarzami Wiwy awans fot. Wiwa Goszcz
Przed ostatnią kolejką wrocławskiej okręgówki niby w grze o dwa miejsca premiowane awansem były aż cztery zespoły, ale w praktyce musiałby nastąpić jakiś kataklizm, żeby liderujące Moto Jelcz Oława i Wiwa Goszcz zaprzepaściły swoje szanse.

Obie drużyny były zdecydowanymi faworytami w spotkaniach kończących ligowe zmagania. Moto Jelcz nie zawiódł pokonując 6:1 Żórawinę. Kluczowy mecz ten zespół rozegrał kilka dni wcześniej, gdy 3:0 pokonał Mechanika Brzezinę i dzięki temu przeskoczył rywala w tabeli. Tym samym została przerwana passa 13 zwycięskich meczów Mechanika.

Wiwa miała jeszcze prostsze zadanie - wystarczyło uporać się z ostatnią w tabeli Strzelinianką. Strzelanie zaczął już w 3 min Paweł Kubot. Skończyło się na siedmiu trafieniach i ekipa prowadzona przez doświadczonego Józefa Klepaka mogła się cieszyć z awansu do IV ligi, do której wraca po roku przerwy.

Gorszą wiosnę miała Pogoń Oleśnica. Piłkarze najstarszego klubu na Dolnym Śląsku zimę spędzali w czubie tabeli, a sezon zakończyli ze sporą stratą do czołówki. No cóż - na awans będę musieli czekać przynajmniej rok.

Klasa okręgowa - Wrocław

Wyniki 30. kolejki: Strzelinianka Strzelin - Wiwa Goszcz 0:7, Czarni Jelcz-Laskowice - Kolektyw Radwanice 5:1, Pogoń Oleśnica - Widawa Bierutów 5:0, GKS Kobierzyce - Polonia Środa Śląska 1:0, Parasol Wrocław - Mechanik Brzezina 1:7, Moto Jelcz Oława - KS Żórawina 6:1, Orzeł Pawłowice - Zachód Sobótka 2:2, Olimpia Pogdaj - Energetyk Siechnice 2:2.

1. Moto Jelcz Oława___30___64___73-29
2. Wiwa Goszcz___30___63___88-38
3. Mechanik Brzezina___30___62___71-46
4. Zachód Sobótka___30___61___67-36
5. Czarni Jelcz-Laskowice___30___53___69-53
6. Pogoń Oleśnica___30___52___70-44
7. Orzeł Pawłowice___30___51___68-53
8. GKS Kobierzyce___30___50___77-49