MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławianin z tytułem doktora honoris causa Ukraińskiej Akademii Drukarstwa

BMK
- To wielkie wyróżnienie i zaszczyt być tak uhonorowanym przez Akademię. Czuję wielki respekt i szacunek  dla niezależnej Akademii Drukarstwa. Fakt pozostawania od prawie 90 lat autonomiczną wyższą uczelnią świadczy o wielkiej sile intelektualnej grona profesorów i adiunktów tej szkoły – mówił prezes Janusz Cymanek podczas uroczystości nominacyjnej we Lwowie.
- To wielkie wyróżnienie i zaszczyt być tak uhonorowanym przez Akademię. Czuję wielki respekt i szacunek dla niezależnej Akademii Drukarstwa. Fakt pozostawania od prawie 90 lat autonomiczną wyższą uczelnią świadczy o wielkiej sile intelektualnej grona profesorów i adiunktów tej szkoły – mówił prezes Janusz Cymanek podczas uroczystości nominacyjnej we Lwowie. Materiały prasowe
Wrocławianin - Janusz Cymanek – prezes hubergroup Polska - otrzymał tytuł doktora honoris causa Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie. - Przyznanie mi tytułu honorowego doktora tej uczelni jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i nagrodą za moją aktywność w propagowaniu naszej branży oraz działań na rzecz współpracy Akademii z wieloma uczelniami wyższymi w Polsce i zagranicą. Ma też znaczenie sentymentalne - moja mama pochodziła ze Lwowa, z którego przyjechała po drugiej wojnie światowej do Wrocławia. Tytuł doktora honoris causa jest fantastycznym symbolicznym prezentem dla niej - powiedział prezes Cymanek podczas uroczystości we Lwowie.

Ukraińska Akademia Drukarstwa jest państwową niezależną uczelnią wyższą, która kontynuuje tradycje uczelni założonej w 1930 w Kijowie, Charkowie i Lwowie. Dzisiaj studiuje w niej prawie 3 tysiące studentów. Szkoła prowadzi także technikum poligraficzne.

Janusz Cymanek jest od ponad 25 lat prezesem zarządu przedsiębiorstwa hubergroup Polska, które zajmuje się produkcją farb drukarskich. Jest popularyzatorem branży poligraficznej. Organizował we Wrocławiu Kongres Polskiej Poligrafii. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma tytuł naukowy doktora poligrafii. Należy do wielu organizacji społecznych i biznesowych – m.in. Dolnośląskiej Izby Gospodarczej i Loży Dolnośląskiej BCC oraz Dolnośląskiego Klubu Kapitału, których był współzałożycielem. Jest członkiem elitarnego stowarzyszenia International Circle skupiających nauczycieli akademickich z całego świata.

Hubergroup to jeden z największych producentów farb drukarskich na świecie. Wartość sprzedaży osiągana w skali globalnej to prawie 900 milionów euro. Centrala tej rodzinnej firmy znajduje się w Monachium. Jej historia sięga roku 1765 kiedy założył ją bawarski kupiec Michael Huber.

Firma hubergroup Polska ma swoją siedzibę w Nowej Wsi Wrocławskiej pod Wrocławiem gdzie odbywa się produkcja farb do druku offsetowego oraz wklęsłodruku i fleksografii. Używane są one do druku gazet, czasopism, książek, opakowań, akcydensów i wydawnictw reklamowych. Firma jest jednym z liderów w branży poligraficznej w naszym kraju. Wspiera szkoły i uczelnie branżowe. Wydaje wiele publikacji i książek specjalistycznych. Zatrudnia blisko 100 osób. Ma oddział w Warszawie oraz ponad 30 regionalnych dystrybutorów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska