Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Wrocławianie wśród żyjących najdłużej. Oto najnowsze, demograficzne prognozy

Jak wynika z opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny analizy zatytułowanej "Trwanie życia w 2019 roku”, przeciętne trwanie życia mężczyzn

pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/19] Następne

Wrocławianie wśród żyjących najdłużej. Najnowsze prognozy

Jak wynika z opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny analizy zatytułowanej "Trwanie życia w 2019 roku”, przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 74,1 lat, a kobiet 81,8 lat. W porównaniu z 2018 r. trwanie życia w ubiegłym roku wydłużyło się odpowiednio o blisko 3,5 i 1,5 miesiąca, a biorąc pod uwagę rok 1990 o 7,9 i 6,6 lat.

Co ciekawe, jak wynika ze statystyk, wrocławianie znajdują się w grupie w której prognozowany czas życia należy do najdłuższych w kraju.

Umieralność wśród mężczyzn nadal jest dużo wyższa niż wśród kobiet, a skala tego zjawiska jest znacznie większa niż w większości krajów europejskich - wynika z analizy GUS. Od tego siedmiu lat utrzymuje się ona na poziomie 7,7 lat.

O tym jak wygląda prognozowany średni czas trwania życia mieszkanek i mieszkańców poszczególnych regionów w Polsce w tym dolnoślązaków, a także samych wrocławian, pokazujemy na kolejnych slajdach.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy