Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławianie wśród najlepszych motorniczych w Polsce. Drużynowo byli pierwsi!

SFO
Dariusz Zacharzewski i Beata Wróbel z wrocławskiego MPK zostali najlepszymi motorniczymi
Dariusz Zacharzewski i Beata Wróbel z wrocławskiego MPK zostali najlepszymi motorniczymi archiwum MPK Wrocław
Wrocławianie po raz drugi z rzędu bardzo dobrze wypadli w konkursie na najlepszego motorniczego, tym razem organizowanym przez MPK Poznań. Zdobyli I miejsce drużynowo, III miejsce indywidualnie, a wrocławianka była najlepsza wśród startujących pań.

W ogólnej klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się motorniczowie z Poznania zajmując dwa pierwsze miejsca - trzecie miejsce na podium wywalczył Dariusz Zacharzewski z zajezdni przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu.

Dodatkową niespodziankę sprawiła Beata Wróbel, kapitan wrocławskiej drużyny, jak się okazało najlepsza motornicza w klasyfikacji pań. - Nie spodziewałam się takiego wyniku, jestem bardzo szczęśliwa - mówi Beata Wróbel, motornicza z 14-letnim stażem we wrocławskim MPK.

Najtrudniejszą ze wszystkich konkurencji okazał się test z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. - Trudnością były nie same pytania, ale czas, który był na odczytanie zagadnienia i udzielenie odpowiedzi. Oprócz wiedzy liczył się refleks, zwłaszcza w przypadku tzw. krzyżówek, czyli tego, co jest zmorą wszystkich zdających na prawo jazdy. Uczestnicy mieli dosłownie kilka sekund na prawidłową diagnozę pierwszeństwa ruchu na zadanym skrzyżowaniu - relacjonuje Rafał Pszczoliński, inspektor ds. szkoleń z wrocławskiego MPK.

Po trudnym egzaminie teoretycznym prawdziwą przyjemnością okazały się konkurencje praktyczne, w których wrocławska ekipa była najmocniejsza. Konkurencje praktyczne weryfikowały technikę jazdy, precyzję prowadzenia pojazdu i stalowe nerwy uczestników.

Wyniki wrocławian to nie tylko efekt przygotowania przed samym konkursem. - To także zasługa programów szkoleniowych dla motorniczych wzbogacanych stopniowo o kolejne pozycje. Wrocławscy kierujący oprócz standardowych szkoleń okresowych z zakresu BHP, czy z przepisów ruchu drogowego, odbywają także praktyczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, ćwiczą radzenie sobie ze stresem oraz uczą się, jak odpowiednio komunikować się z pasażerami, by zapobiegać potencjalnym konfliktom - wylicza Agnieszka Korzeniowska rzeczniczka prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

Aktualnie MPK przygotowuje się do uruchomienia centrum szkoleniowego, którego celem będzie z jednej strony szkolenie na pozwolenie do kierowania tramwajem, z drugiej strony stały rozwój kwalifikacji już zatrudnionych kierujących.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska