Wrocław: Zmarł prof. Michał Mazurkiewicz z Uniwersytetu...

  Wrocław: Zmarł prof. Michał Mazurkiewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek we Wrocławiu zmarł po ciężkiej chorobie prof. Michał Mazurkiewicz. Miał 72 lata. Był wieloletnim kierownikiem Katedry Epizootiologii, członkiem PAN Wydziału Nauk Rolniczych, Leśnych i Weterynaryjnych, Komitetu Nauk Weterynaryjnych, doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii, wychowawca wielu pokoleń lekarzy weterynarii.
  Był autorem ponad 400 publikacji, w tym siedmiu książek. To z jego inicjatywy i za jego rektorskiej kadencji Akademia Rolnicza we Wrocławiu przekształciła się w Uniwersytet Przyrodniczy. W latach 2002-2008 był rektorem uczelni.

  Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 4 marca 2013 roku o godz. 11.10 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

  Msza św. żałobna zostanie odprawiona w Katedrze Wrocławskiej o godz. 9.30. Autobus będzie podstawiony na wewnętrznym dziedzińcu gmachu głównego: o godz. 9.00 (dla uczestników Mszy św.) i 10.30. Deklaracje skorzystania z transportu uczelnianego należy składać w sekretariacie Kanclerza w piątek 1 marca do godz. 12.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo