Wrocław: Wypadek tramwaju na Osobowickiej [OBJAZDY]

MZaktualizowano 
Wypadek na ulicy Osobowickiej we Wrocławiu. Przy zjeździe z mostu Milenijnego tramwaj zderzył się z hondą. Nie ma osób poważnie rannych, ekipa pogotowia ratunkowego na miejscu bada jednak uczestników wypadku. Jak informuje MPK, z powodu wypadku tramwaje linii 14, 24, 75 jeżdżą teraz do pętli Poświętne, a między pl. Staszica a Osobowicami kursują autobusy "za tramwaj". Wkrótce więcej informacji.

Do wypadku doszło, gdy honda zjeżdżała z mostu Milenijnego. Jej kierowca nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi jadącemu w kierunku centrum. Sygnalizacja w tym czasie nie działała.

Ostatni upalny weekend wakacji. Gdzie się ochłodzić? Kąpieli...

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 40

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marek
2019-06-26T07:33:37 02:00, leonidaswro:

To ewidentnie wina ciągłego braku świateł. To znaczy są tyle, że ciągle żółte. Pierwszeństwo mają pojazdy jadące w kierunku Osobowic, co powoduje korki na zjeździe z obwodnicy. Jednak największy kłopot to żywopłot przy torach tramwajowych, który drastycznie ogranicza widoczność. Sprawia on, że samochody i tramwaje jadące w kierunku centrum widzi się dopiero w ostatniej chwili. Zwłaszcza problem jest z tramwajami, które na odcinku do mostu osobowickiego wożą głównie powietrze, bo motorniczowie wtedy wyciskają z silników elektrycznych co się da. Przez lata działała tam sygnalizacja świetlna zbudowana przecież za niemałe pieniądze. Komu to przeszkadza?

2019-06-26T15:32:00 02:00, dw:

Rozumiem ze wielki 2.5 metrowy tramwaj nie wystaje znad zywoplotu?

Ale p........sz jeżdżę tamtędy codziennie.Jak ktoś ma problemy ze wzrokiem nie powinien mieć prawa jazdy.

d
dw
2019-06-26T07:33:37 02:00, leonidaswro:

To ewidentnie wina ciągłego braku świateł. To znaczy są tyle, że ciągle żółte. Pierwszeństwo mają pojazdy jadące w kierunku Osobowic, co powoduje korki na zjeździe z obwodnicy. Jednak największy kłopot to żywopłot przy torach tramwajowych, który drastycznie ogranicza widoczność. Sprawia on, że samochody i tramwaje jadące w kierunku centrum widzi się dopiero w ostatniej chwili. Zwłaszcza problem jest z tramwajami, które na odcinku do mostu osobowickiego wożą głównie powietrze, bo motorniczowie wtedy wyciskają z silników elektrycznych co się da. Przez lata działała tam sygnalizacja świetlna zbudowana przecież za niemałe pieniądze. Komu to przeszkadza?

Rozumiem ze wielki 2.5 metrowy tramwaj nie wystaje znad zywoplotu?

G
Gość
2019-06-25T15:51:37 02:00, Gość:

Może czas włączyć w tym miejscu sygnalizację, panie Sutryk? Ja wiem, trzeba oszczędzać ale czy kosztem wypadków?

2019-06-25T18:44:41 02:00, Gość:

Idź zrób znowu kurs, przyda Ci się...

2019-06-26T07:04:50 02:00, Qwerty:

Po co komu tam światła, bo słoiki przepisów nie znają i muszą zap....lać? Wystarczy przestać patrzeć na czubek własnego nosa i zacząć ustępować pierwszeństwa, nauczyć się znaków, wykupić kurs doskonalący jazdę i MYŚLEĆ, wtedy będzie dobrze.

Idąc takim tokiem rozumowania, to w całym mieście należy wyłączyć światła i zdać się tylko na myślenie kierowców.

G
Gość

przecież te światła to od kilku lat tam nie działają...

l
leonidaswro

To ewidentnie wina ciągłego braku świateł. To znaczy są tyle, że ciągle żółte. Pierwszeństwo mają pojazdy jadące w kierunku Osobowic, co powoduje korki na zjeździe z obwodnicy. Jednak największy kłopot to żywopłot przy torach tramwajowych, który drastycznie ogranicza widoczność. Sprawia on, że samochody i tramwaje jadące w kierunku centrum widzi się dopiero w ostatniej chwili. Zwłaszcza problem jest z tramwajami, które na odcinku do mostu osobowickiego wożą głównie powietrze, bo motorniczowie wtedy wyciskają z silników elektrycznych co się da. Przez lata działała tam sygnalizacja świetlna zbudowana przecież za niemałe pieniądze. Komu to przeszkadza?

Q
Qwerty
2019-06-25T15:51:37 02:00, Gość:

Może czas włączyć w tym miejscu sygnalizację, panie Sutryk? Ja wiem, trzeba oszczędzać ale czy kosztem wypadków?

2019-06-25T18:44:41 02:00, Gość:

Idź zrób znowu kurs, przyda Ci się...

Po co komu tam światła, bo słoiki przepisów nie znają i muszą zap....lać? Wystarczy przestać patrzeć na czubek własnego nosa i zacząć ustępować pierwszeństwa, nauczyć się znaków, wykupić kurs doskonalący jazdę i MYŚLEĆ, wtedy będzie dobrze.

G
Gość
2019-06-26T06:56:59 02:00, zmora:

Sygnalizacja była wyłączona - tak jest tam od kilku lat - po co sygnalizacja - na dziko bezpieczniej - szczególnie że tam jest zła widoczność - drzewa i krzewy zasłaniają - ale w Europejskich Metropoliach sygnalizacje, kładki i przejścia oraz skrzyżowania bezkolizyjne się likwiduje bo to podnosi bezpieczeństwo ruchu

Zgadza się, ale na "zachodzie" na takich skrzyżowaniach, kosi się trawę, wycina chwasty, ale nie we Wrocławiu, ty się dba o szczury, żeby nie było ich widać w wysokich chwastach.

z
zmora
2019-06-25T20:41:10 02:00, Kajtek:

Jak będzie naprawiona sygnalizacja to nie będzie wypadków. A tak to jest jak jest. A tramwaje tam tylko dzwonić potrafią a zero myślenia

Tam ta sygnalizacja nie jest uszkodzona a od kilku lat celowo wyłączona - bo to podnosi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu

G
Gość
2019-06-25T15:15:35 02:00, Gość:

Słoiki,nic nowego...Na wioskach pod Opolem nikt nigdy na oczy tramwaju nie widział i takie są skutki.

2019-06-25T21:11:15 02:00, Gość:

Widzę, że świetnie zna Pan te wiejskie okolice Panie Januszu. Proszę pozdrowić Grażynkę.

Nie trzeba być Januszem, żeby wiedzieć iż w Głubczycach nie ma bimbajów...

z
zmora

Sygnalizacja była wyłączona - tak jest tam od kilku lat - po co sygnalizacja - na dziko bezpieczniej - szczególnie że tam jest zła widoczność - drzewa i krzewy zasłaniają - ale w Europejskich Metropoliach sygnalizacje, kładki i przejścia oraz skrzyżowania bezkolizyjne się likwiduje bo to podnosi bezpieczeństwo ruchu

G
Gość
2019-06-25T22:45:32 02:00, nnnn:

Na kierowce brak słów, tylko poszkodowanego tramwaju i pasażerów szkoda.

„Na” twoją polszczyznę brak słów...

n
nnnn

Na kierowce brak słów, tylko poszkodowanego tramwaju i pasażerów szkoda.

S
Sutryk ma kota
2019-06-25T16:27:30 02:00, Brawo brawo:

Kolejny SŁOIK który po raz pierwszy w Życiu zobaczył dziwny wąski niebieski pojazd i postanowił mu się przyjrzeć z bliska