Wrocław: Wypadek na placu Dominikańskim. Na budowie wywrócił się dźwig (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Weronika Skupin, fot. Marcin Hołubowicz
Wrocław, wypadek na terenie budowy biurowca firmy Skanska. Wywrócił się dźwig fot. Marcin Hołubowicz
Wypadek na placu budowy biurowca firmy Skanska przy pl. Dominikańskim. W głębokim wykopie od strony ulicy Piotra Skargi wywwrócił się duży dźwig. Samochód z podnośnikiem wywrócił się jeszcze przed rozpoczęciem pracy, gdy jego ramię było złożone. W środku nie było operatora, nikt nie został ranny.

Dźwig przewrócił się na budowie firmy Skanska 15 października około godz. 15. Jednak Urząd Dozoru Technicznego zezwolił na jego podniesienie dopiero dziś. Akcja właśnie się rozpoczęła.

– Wiemy o sprawie, ale w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Wysięgnik nie był wyciągnięty, a maszyna nie pracowała – mówi Agata Kostryk-Lewandowska, rzecznik Okręgowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu.

O komentarz poprosiliśmy firmę Skanska. Wynika z niego, że dźwig najprawdopodobniej przewrócił się z powodu błędu operatora:
- W dniu 15 października 2013 r. około godziny 13.30 na prowadzonej przez Skanska budowie kompleksu biurowego Dominikański we Wrocławiu przewrócił się dźwig samojezdny – opisuje Aleksandra Markiewicz z firmy Skanska - W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej maszyna przechyliła się i straciła równowagę w rezultacie błędu operatora popełnionego przy jej rozstawianiu – dodaje. Jak tłumaczy Aleksandra Markiewicz, pracownicy firmy są „bardzo poruszeni tym wydarzeniem, ponieważ bezpieczeństwo pracy jest dla nas priorytetem”.

Gdy zostaną ustalone przyczyny tego wypadku, firma ma zamiar wyciągnąć odpowiednie konsekwencje, aby tego typu sytuacje się nie powtarzały.

Przypomnijmy, że na placu Dominikańskim budowany jest największy biurowiec firmy Skanska Property Poland we Wrocławiu. Działka tuż przy placu Dominikańskim (między ulicami: Wierzbową i Skargi) od lat świeciła pustkami. W budynku planowane są dwie kondygnacje podziemne i do 7 nadziemnych. Całkowita powierzchnia do wynajmu wynosić będzie około 35 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa potrwa ok. 18 miesięcy i zakończy się w 2015 r. Skanska będzie też remontować zabytkowy pałac Oppersdorfów przy ul. Wierzbowej (dawny Dom Drukarza).

Wideo

Dodaj ogłoszenie