Wrocław: Uważaj na placach zabaw!

Anna Gabińska
Katarzyna Wojna zawsze ogląda, czy plac zabaw jest bezpieczny, zanim wpuści tam dzieci
Katarzyna Wojna zawsze ogląda, czy plac zabaw jest bezpieczny, zanim wpuści tam dzieci Paweł Relikowski
Udostępnij:
Piękna wiosenna pogoda przyciąga na place zabaw tłumy dzieci z rodzicami. Niestety, okazuje się, że nie wszystkie te miejsca są bezpieczne. Dlatego wiele z nich właśnie przechodzi przeglądy.

Po serii wypadków na placach zabaw sprzed lat, teraz kilka instytucji wnikliwie je kontroluje. Zajmują się tym: inspekcja nadzoru budowlanego (zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki jako elementy małej architektury), urząd dozoru technicznego (sprawdza, czy urządzenia są sprawne), sanepid (bada, czy piasek jest wymieniany dwa razy do roku), a nawet inspekcja pracy. Ta ostatnia bierze pod lupę boiska szkolne czy ogródki zabawowe przy przedszkolach przy okazji rutynowej kontroli - sprawdza, czy urządzenia na placach nie grożą bezpieczeństwu pracownikom przedszkola/szkoły, czyli nauczycielom.

Wrocławska inspekcja nadzoru budowlanego do końca maja chce sprawdzić 19 placów zabaw. Od początku marca sprawdziła stan techniczny 7. Aż 6 z nich - przy ul. Stabłowickiej, Rybnickiej, Pomorskiej, Dźwirzyńskiej, Hynka i na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Kuźniki - miało nieprawidłowości. Tylko jeden - przy ul. Rybackiej 10-22 - nie budził wątpliwości inspektorów.

Reszta zarządców musi doprowadzić urządzenia na placach do stanu, w którym bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci nie będzie zagrożone.

Do inspekcji może się zwrócić każdy, kto zwracał uwagę zarządcy, że na placu jest niebezpiecznie i nie doczekał się poprawy. Oto adres: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, pl. Solidarności 1/3/5, 53-661 Wrocław, e-mail: [email protected]

W ubiegłym roku inspektorzy dostali dwa zawiadomienia: przy ul. Ruskiej/Psie Budy i Budziszyńskiej - oba zasadne.

Zarządcy właśnie budzą się z zimowego snu i zaczynają przeglądać place zabaw. Gmina wymienia piasek w piaskownicach (jeśli zarządca nie zrobi tego dwa razy do roku, grozi mu 700 zł mandatu). Świeży piasek jest już np. przy ul. Damrota 3 i w piaskownicy w kwartale: Żeromskiego, Kluczborska, Barlickiego i Oleśnicka. Huśtawki i koniki na sprężynach w parkach mają być odnowione do majowego długiego weekendu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wrocław: Uważaj na placach zabaw! - Polska Times

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Inspekcja Placu Zabaw
Witam serdecznie.

Szanowni Państwo administrujący placami zabaw, jeśli zależy Państwu na utrzymaniu urządzeń w dobrej kondycji, co w mieście jest rzeczą bardzo trudną, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu technicznego urządzeń. Niestety Inspektorzy Nadzoru budowlanego są powiadamiani o nieprawidłowościach dopiero w ostateczności.
Prawidłowo prowadzony plac zabaw powinien podlegać regularnym oględzinom, a wszystkie zdarzenia i czynności mające na nim miejsce muszą być rejestrowane w książce placu zabaw. Przy prawidłowym administrowaniu na placu zabaw dochodzi do mniejszej ilosci urazów i rodzice mogą pewniej posyłać na plac zabaw swoje pociechy.
Jeśli chcielibyście Państwo regularnie kontrolować swój plac zapraszam do skrzystania z usług Inspekcji Placu Zabaw.

Zapraszam serdecznie i pozdrawiam,
Piotr Siwik
Inspekcja Placu Zabaw
s
sky
place zabaw dla dzieci to wychodki i wyszczalnie psów! w psim kale znajdują się jaja glist, czyli ascaris lumbricoides i ascaris suum. dzieci wszystko biorą do ust, smacznego. Jaja glist powodują bardzo liczne schorzenia, często ślepotę ! ! Psy, na ogół, są też siedliskiem kleszczy !! Jakie choroby roznoszą kleszcze - proszę zapoznać się na odpowiednich stronach internetu. Przyjemnej zabawy!
t
tm
Kiedyś dzieci biegały po łąkach, których nikt nie kontrolował i dzisiaj są zdrowe. Obecne bardzo dużo dzieci ma różne alergie właśnie przez sterylność i brak normalnego środowiska życia.
Dodaj ogłoszenie