18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Trwa remont Opolskiej i Kołobrzeskiej

Jarosław Garbacz
Fot. Piotr Krzyżanowski
W tym tygodniu ruszyły kolejne remonty ulic w mieście. Drogowców przez co najmniej dwa tygodnie zobaczymy na ul. Opolskiej i Kołobrzeskiej. To już niemal ostatnie z listy 24 ulic, na których zaplanowano szybkie wymiany nawierzchni. Robotnicy mają jeszcze wkroczyć na Bystrzycką i Weigla. Prace na wszystkich opóźnionych ulicach mają się zakończyć do końca listopada.

Na ul. Opolskiej nowa nawierzchnia zostanie wymieniona na odcinku od ul. Świątnickiej do Rybnickiej. Stara zniszczona, dziurawa i pozapadana w wielu miejscach, będzie zerwana na głębokość 7 cm.

- W jej miejsce ułożona zostanie nowa o grubości 8 cm. Będzie miała dwie warstwy i zostanie wzmocniona siatką szklano-węglową. Podobnie jak jezdnia na Kołobrzeskiej - informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Dzięki temu ma być trwalsza i bardziej odporna na zniszczenia. Przebudowy doczeka się też zatoka autobusowa na pasie w stronę centrum. Remontem, za który miasto zapłaci ponad 800 tys. zł, zajmie się firma Pro Tra Building. Do końca października drogowcy wyregulowali tu poziom krawężników i studzienek deszczowych.

Wczoraj prace rozpoczęły się też na ul. Kołobrzeskiej. Ulica na całej długości zyska nową nawierzchnię, a krawężniki i studzienki zostaną wypoziomowane. Główne prace związane z wymianą i wylewaniem nawierzchni zaplanowano na przyszły weekend. Koszt to 531 tys. zł. Roboty na wrocławskich ulicach przeciągają się, choć pierwotnie miały zakończyć się jeszcze we wrześniu. Na szczęście nie są uciążliwe dla kierowców. Drogowcy wymianę nawierzchni prowadzą jedynie nocą oraz w weekendy. W dzień odbywają się jedynie drobne prace, które nie powodują znacznych utrudnień w ruchu.

- To dobry pomysł, bo nie zamyka się ulic na wiele tygodni. Mam tylko wątpliwości do jakości napraw.
Na ulicach Czekoladowej czy Robotniczej już widać niedociągnięcia - podkreśla Maciej Siankowski, przedstawiciel handlowy, który za kółkiem spędza nawet kilkanaście godzin dziennie.

Podyskutuj na forum:
Czy Twoim zdaniem nocne i weekendowe remonty ulic to dobre rozwiązanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska