Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Torowiska na Wszystkich Świętych

Jarosław Garbacz
Tramwaje wrócą na torowisko ul. Grabiszyńskiej od soboty
Tramwaje wrócą na torowisko ul. Grabiszyńskiej od soboty Fot. Piotr Wojnarowicz
W piątek (22.10.2010) zakończą się dwa ważne remonty torowisk tramwajowych we Wrocławiu - na ul. Piłsudskiego i ul. Reymonta wraz z pl. Staszica.

Od soboty (23.10.2010) dojedziemy też tramwajem na cmentarz Grabiszyński, choć przebudowa torów na ul. Grabiszyńskiej w stronę Oporowa potrwa jeszcze do połowy grudnia.

Torowisko od skrzyżowania ul. Klecińskiej z al. Hallera zostanie otwarte dla tramwajów, aby można było dojechać na cmentarz. Tramwaje wrócą tu jednak tylko na 10 dni. Od 5 listopada torowisko znów będzie nieprzejezdne. Aż do 15 grudnia.

- To kolejny etap robót, w którym odnowimy torowisko przecinające jezdnię - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Chodzi o miejsca, gdzie tory krzyżują się z drogą: na wysokości ul. Fiołkowej oraz przy zjeździe na pętlę Grabiszyńską.

W tym tygodniu na ul. Grabiszyńskiej wzdłuż cmentarza trwają intensywne prace. Robotnicy montują trakcję i kładą podkłady pod torowisko. Gotowe są wszystkie wydzielone odcinki torowiska. Specjalne urządzenie, tzw. plasser, wyrównuje też tory. Trwa budowa peronów przystanku tramwajowego przy wejściu na nekropolię i w rejonie ul. Fiołkowej. 1 listopada gotowe będą trzy przystanki. Na czwartym przy ul. Fiołkowej w stronę centrum wciąż mogą trwać roboty.

- Uporządkujemy je w taki sposób, by pasażerom nie groziło żadne niebezpieczeństwo i mogli swobodnie wsiadać i wysiadać - tłumaczy Ewa Mazur.

Prace wykończeniowe trwają też na ul. Piłsudskiego, między pl. Legionów a pl. Orląt Lwowskich. Tędy pojadą tramwaje specjalne, kursujące między dwoma największymi nekropoliami w mieście: Osobowicami i Grabiszynkiem. Również tramwaje linii 0L, 0P, 14, 15 i 24, kursujące objazdem przez Podwale i Sądową, wrócą na stałe trasy.

Robotnicy uwijają się też na ul. Reymonta i pl. Staszica. Trwa tam betonowanie nawierzchni pod torowisko i wymiana rozjazdu tramwajowego w północnej części placu.

- Z zakończeniem remontów zdążymy. Nie boimy się nawet niesprzyjającej pogody - kończy rzeczniczka ZDiUM.

Zobacz więcej zdjęć na stronie www.wroclawskiautobus.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska