MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Szkoła z Zakrzowa od 10 lat czeka na basen

Katarzyna Wróbel
Czy Szkoła Podstawowa nr 44 z ul. Wilanowskiej doczeka się basenu? Projekt jego budowy jest gotowy od 10 lat, ale miasto do dziś nie znalazło pieniędzy na jego realizację. O inwestycji rozmawiano przed tygodniem na kolegium prezydenckim, czyli spotkaniu prezydenta Jacka Sutryka, wiceprezydentów i szefów miejskich komórek. Decyzja o budowie jednak nadal nie zapadła.

- Basen to nasze marzenie. Powstał piękny projekt, który połączyłby go z nową halą sportową, salką gimnastyczną, pomieszczeniami do odnowy biologicznej i kawiarenką – mówi dyrektor szkoły Urszula Krasoń.

Mimo że projekt kompleksu sportowego powstał w 2009 roku, nadal wygląda imponująco. Centralna część budynku to reprezentacyjny hol wejściowy. Stąd będzie widok na basen i salę sportową. Szerokie schody poprowadzą na antresolę, gdzie powstanie kawiarnia. W zachodnim skrzydle ma pojawić się pływalnia i szatnie. W odrębnych pomieszczeniach przewidziano siłownię i pomieszczenie do tenisa stołowego. Na piętrze pojawi się widownia i pomieszczenia do odnowy biologicznej. Szkoła będzie bezpośrednio połączona z kompleksem sportowym.

Inwestycja ma zagospodarować aż trzy hektary placu obok szkoły. Przygotowany przez dziesięcioma laty projekt trzeba będzie nieco zmodyfikować, bo w międzyczasie zaszły zmiany w przepisach budowlanych.

W szkole uczy się obecnie ponad 800 uczniów. Z kompleksu sportowego mogłyby korzystać okoliczne szkoły, a także zwykli mieszkańcy.

- W naszych uczniach drzemie bardzo duży potencjał sportowy. Na razie mamy do dyspozycji niewielką halę sportową, salkę gimnastyczną i trzy nowe boiska z bieżnią i skocznią w dal – dodaje dyrektor.

W ratuszu rozkładają ręce. Choć o inwestycji rozmawiano na posiedzeniu kolegium prezydenckiego, realizacja obiektu przy SP nr 44 nie jest ujęta w planach inwestycyjnych miasta. - Zostanie poddana analizie przy pracach nad nową edycją Wieloletniego Planu Inwestycyjnego - przekazali nam urzędnicy.

Zobacz też:
Emerytury dla matek

Wrocław likwiduje bilety jednorazowe na linie pospieszne i nocne, a także bilety na linie podmiejskie. Zastąpi je bilet jednorazowy na wszystkie linie - 3,40 zł będzie kosztować bilet normalny, a 1,70 zł kosztować będzie bilet ulgowy. Obniżone zostaną także ceny imiennych biletów okresowych:- 30-dniowy na wszystkie linie: z 98 zł na 90 zł- 60-dniowy na wszystkie linie: ze 180 na 170 zł- semestralny na dwie dowolne linie: z 250 zł na 230 zł- 30-dniowy aglomeracyjny na wszystkie linie: z 86 zł na 72 złJeśli radni wyrażą zgodę na te zmiany, wejdą one w życie 1 września.

Jacek Sutryk ogłasza rewolucję w MPK. Oto szczegóły

Zobacz miejsca we Wrocławiu, w których w 2018 roku najczęściej dochodziło do kolizji drogowych - także tych, które nie były zgłaszane policji. Zestawienie powstało na podstawie sygnałów od użytkowników aplikacji Yanosik.Aż 164 kolizji w skali całego 2018 roku - takie żniwo zebrało zaledwie 6 miejsc znajdujących się na terenie Wrocławia. W jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną czujność?Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa dolnośląskiego w 2017 r. doszło do ponad 2,1 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 2,7 tys. osób, a 219 zginęło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Eksperci systemu Yanosik przyjrzeli się obszarowi Wrocławia:– Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc we Wrocławiu. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie wrocławscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?Zobacz na kolejnych slajdach najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestamiZobacz też

6 najbardziej niebezpiecznych miejsc we Wrocławiu. Gdzie doc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska