Wrocław: Spotkaj się z najmłodszą polską medalistką igrzysk w Londynie

WSK
Oliwia Jabłońska, piętnastoletnia pływaczka z Wrocławia, zdobyła srebrny medal tegorocznych igrzysk paraolimpijskich w pływaniu na 100 m motylkiem. Pobiła przy okazji rekord Europy, jest też najmłodszą polską medalistką tegorocznych igrzysk.

Na co dzień Oliwia ćwiczy w klubie Start Wrocław pod okiem trenera Wojciecha Seidla. W Londynie wystąpiła także w dwóch innych finałach: na dystansie 400 m stylem dowolnym, gdzie zajęła 4 miejsce oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym w którym finiszowała na 8 miejscu.

- Do startu w igrzyskach Oliwia przygotowywała się na naszym basenie sportowym. Będziemy ją u nas gościć w czwartek, przygotowaliśmy kilka niespodzianek - mówi Mariusz Prasał z Aquaparku Wrocław.

Pływaczka dostanie w szatni aquaparku osobistą szafkę ze swoim nazwiskiem oraz bezterminową kartę na wszystkie atrakcje we wszystkich strefach parku wodnego. Jej trener otrzyma wejściówki do strefy saun. Oboje dostaną też okolicznościowe upominki.

Udział w spotkaniu z Oliwią i jej trenerem może wziąć udział każdy. Odbędzie się ono w czwartek, 20 września, o godzinie 8.30 w holu głównym Aquaparku Wrocław.