Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Skorzystaj z bezpłatnych badań słuchu, znamion, stopy cukrzycowej

Agata Grzelińska
W najbliższych dniach we Wrocławiu będzie kilka akcji profilaktycznych, podczas których można skorzystać z bezpłatnych badań. Na jakie badania, gdzie i kiedy można się wybrać? Sprawdź.

Badania słuchu dzieci

Profesorskie Centrum Medyczne Optimum prowadzi program, w ramach którego bezpłatnie bada słuch dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

- Problem na którym chcemy się skupić, to wysiękowe zapalenie ucha środkowego oraz niedosłuch odbiorczy – mówi Mateusz Kopciuch. – Wysiękowe zapalenie ucha to choroba o podstępnym przebiegu. Objawów jest niewiele, a te, które się pojawiają, mogą być łatwo przeoczone, co może mieć groźne skutki. Wysiękowe zapalenie ucha może doprowadzić do trwałego niedosłuchu.

Badania prowadzone są we Wrocławiu w Profesorskim Centrum Medycznym Optimum przy ul. Szybkiej 5C (boczna ul. Traugutta). Z badań mogą korzystać dzieci z Dolnego Śląska. Rodzice, którzy chcą, by ich dziecko zostało przebadane, powinni zarejestrować je telefonicznie, dzwoniąc na specjalnie uruchomioną infolinię pod numer: 502-999-239.

Poradnia Stopy Cukrzycowej na placu Solnym

W piątek we Wrocławiu na pl. Solnym stanie jednodniowa Plenerowa Poradnia Stopy Cukrzycowej. Osoby chore na cukrzycę, które niepokoją się stanem stóp, mogą być zbadane przez specjalistów. Dowiedzą się, jak postępować, by nie dopuścić do rozwoju schorzenia. Poradnia jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej RATUJ STOPĘ.

Darmowe badanie znamion

Każdy, kto czuje się zaniepokojony kolorowym znamieniem lub wystającym pieprzykiem, ma okazję skorzystać z bezpłatnych badań dermatoskopem w czarnym namiocie kampanii Rakoobrona podczas Dnia Społecznej SUPER MOCY! już w najbliższą niedzielę, 24 maja, na placu pod Iglicą przy Hali Ludowej w godzinach 13-17.

Będzie też okazja dowiedzieć się, jak przeciwdziałać powstawaniu i rozwojowi czerniaka skóry. Jest on jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych.

- Wczesne wykrycie daje możliwość wyleczenia nawet w 90 procentach. Późno rozpoznany nowotwór z przerzutami najczęściej jest chorobą nieuleczalną. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do profilaktyki – mówi dr Łukasz Grzęda, onkolog i ekspert kampanii Rakoobrona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska