Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Rower miejski w liczbach. Ten rok był wyjątkowy!

Redakcja
Rekordzista wypożyczył rower aż 732 razy, co oznacza, że statystycznie korzystał z wypożyczalnie prawie cztery razy w ciągu każdego dnia
Rekordzista wypożyczył rower aż 732 razy, co oznacza, że statystycznie korzystał z wypożyczalnie prawie cztery razy w ciągu każdego dnia Paweł Relikowski
- W ciągu ostatnich 7 miesięcy było 6,5 razy więcej wypożyczeń i blisko 11 razy więcej rejestracji nowych użytkowników w stosunku do poprzedniego roku - mówi Michał Dąbrowski z firmy Nextbike. Rowery najchętniej były wypożyczane na Rynku, Szewskiej i Rondzie Reagana. Rekordzista z miejskich wypożyczalni korzystał aż 732 razy.

To był rekordowy rok dla Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wprawdzie z powodu zamieszania wokół przetargu na obsługę systemu, sezon rozpoczął się później niż zwykle, bo dopiero 28 kwietnia. Mimo to wypożyczeń było 6,5 raza więcej niż rok wcześniej, bo aż 857 294 (w 2014 roku 131 701). Do systemu zarejestrowało się także 39 685 nowych użytkowników, których w sumie jest już 111 584.

Rekordowa w tym roku była także liczba stacji i rowerów, która przyczyniła się zresztą do popularności wypożyczalni. W 2014 roku we Wrocławiu działały 33 stacje, w tym 17 stacji finansowanych przez miasto i 16 stacji sponsorskich. W tym roku stacji miejskich było 70, a do tego trzeba doliczyć cztery stacje sponsorskie (ostatnia przy Alei Bielany wykracza nawet poza terytorium miasta, a swój debiut miała w dniu otwarcia centrum handlowego, czyli 13 listopada).

- Na przestrzeni 7 miesięcy, statystycznie co 18 sekund we Wrocławiu odnotowywano wypożyczenie roweru miejskiego, a co 6 minut - rejestrację nowego użytkownika. Średni czas pojedynczego wypożyczenia wyniósł ok. 18 minut, co oznacza, że zdecydowana większość przejażdżek mieściła się w darmowym 20-minutowym przedziale czasu - opowiada Michał Dabrowski z firmy Nextbike.

Rekordzista wypożyczył rower aż 732 razy, co oznacza, że statystycznie korzystał z wypożyczalnie prawie cztery razy w ciągu każdego dnia. Najwięcej, bo aż 8045 razy, wypożyczono rower 3 czerwca.

Najczęściej korzystano ze stacji w Rynku, przy ul. Szewskiej i na rondzie Reagana. Najpopularniejsze trasy to Politechnika Wrocławska - Gmach Główny - Teki, Rondo Reagana - Teki i Teki - Politechnika Wrocławska - Gmach Główny.

- Jako operatorowi, pozostaje nam podziękować rowerzystom i mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie, co najmniej utrzymamy obecny, rekordowy poziom - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska