Wrocław: Rodzice walczący o przedszkole wystawieni do wiatru?

Andrzej Zwoliński
W listopadzie podczas pełnego emocji spotkania urzędnicy obiecali rodzicom decyzje do świąt. Potem się już nie odezwali Pawe£ Relikowski / Polskapress
Przedstawiciele miasta obiecali rodzicom walczącym o dalsze istnienie przedszkola nr 2 przy ul. Walerego Sławka na Sępolnie spotkanie i decyzje w sprawie przyszłości placówki jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Nie dotrzymali słowa. Żadnego spotkania nie było, do rodziców nikt się nie odezwał. Zdesperowani napisali petycję do prezydenta. Zbierają podpisy online.

„Pokażmy, że Wrocław rozmawia!” - to motto petycji, jaką tuż przed świętami zamieścili w internecie rodzice, walczący o utrzymanie przedszkola nr 2. Są członkami Grupy Inicjatywnej “Razem dla Sępolna”, a petycję zaadresowali do prezydenta Jacka Sutryka. Zatytułowana jest „Nie dla likwidacji Przedszkola nr 2 Tajemniczy Ogród przy ul. Walerego Sławka 5, Wrocław”. Liczą na podpisy jak największej liczby mieszkańców.

„Wrocław nie potrzebuje więcej deweloperów i ich zysków. Potrzebujemy miejsc w przedszkolach i równego do nich dostępu. To wyjątkowe miejsce, niech pozostanie w rękach mieszkańców i pozwoli dzieciom na rozwój wśród zieleni, a nie wśród betonowych bloków” – napisała pani Lucyna, która podpisała się pod petycją. Wśród popierających nie zabrakło też osób, które uczęszczały do „Tajemniczego Ogrodu” . „Również chodziłam do tego przedszkola. To idealne miejsce dla dzieci. Atmosfera, przestrzeń. Okolica. Nie oddajcie tej ziemi kolejnemu deweloperowi” - wezwała pani Karolina, która też poparła petycję.

„Tajemniczy Ogród” jest jedną z najstarszych tego typu instytucji we Wrocławiu, a przylegający do niego ogród wraz z zachowanym w nim starodrzewem stanowi unikatową w skali miasta przestrzeń dla rozwoju dzieci, ich wrażliwości na otaczającą przyrodę. To nasze „miejsce spotkań”, które integruje dzieci, rodziców i lokalną społeczność - czytamy w petycji zamieszczonej na stronie petycjeonline.com.

Miały być rozmowy i konsultacje, a zapadło milczenie
Podczas pierwszego, listopadowego spotkania z rodzicami, przedstawiciele Departamentu Edukacji Urzędu Miasta zapewnili ich, że żadne decyzje, co do przyszłości Przedszkola nr 2 przy ul. Walerego Sławka jeszcze nie zapadły i że są otwarci na dyskusję w tej sprawie. Jarosław Delewski, dyrektor departamentu obiecał wtedy, że spotka się z rodzicami jeszcze przed Bożym Narodzeniem i przedstawi im nowe propozycje dotyczące przyszłości placówki w najbliższych latach. - Święta za nami, a my do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej informacji od urzędu - mówi nam Aleksandra Szydlak, mama przedszkolaków z „Tajemniczego Ogrodu”. Miasto nie odpowiedziało też na pytania naszej redakcji w tej sprawie.

Rodzice obawiają się, że mimo deklaracji, miasto będzie robiło wszystko, by jednak zamknąć przedszkole na Sępolnie, a dzieci poprzenosić do innych placówek. Rodzice zaalarmowali nas, że przedstawiciele Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych we Wrocławiu oraz Grzegorz Kempa, dyrektor placówki przy ul. Walerego Sławka, po cichu tworzą listy chętnych do przeniesienia dzieci do przedszkoli przy ulicach Tramwajowej, Wittiga, Dembowskiego i Jackowskiego, które zaproponowano w zamian za miejsca w „Tajemniczym Ogrodzie”. Rada rodziców zwróciła się nawet do przedstawicieli Departamentu Edukacji z pismem w którym domaga się zaprzestania tworzenia takich list.

Przed petycją w sieci wysłali list do Jacka Sutryka
Zdesperowani rodzice, bojąc się, że miasto będzie chciało ich oszukać, w połowie grudnia wysłali list do prezydenta Jacka Sutryka. Podobnie jak w petycji, zażądali w nim remontu, który zapewniłby funkcjonowanie przedszkola w wiekowej willi i konsultacji w sprawie jego przyszłości. W przypadku, gdy remont lub rozbudowa istniejącego budynku miała okazać się nieopłacalna, chcą rozpisania konkursu architektonicznego na projekt nowego budynku pełniącego funkcję wzorcowego przedszkola lub przedszkola i żłobka, który zostanie postawiony na terenie działki przy ul. Walerego Sławka 5.

Domagają się też sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której stoi placówka, tak by zakładał dalsze pełnienie funkcji edukacyjnych i uniemożliwiał jej podział, a następnie sprzedaż na inne cele.

Po stronie protestujących rodziców opowiedział się radny PiS Michał Karczewski. Zwrócił się do Jacka Sutryka z wnioskiem o przystąpienie do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. „Dla zachowania kameralnego charakteru Sępolna oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności bardzo istotna jest ochrona obecnego charakteru działki, jako miejsca edukacji otoczonego zielenią” - czytamy w złożonej przez niego interpelacji. Jak przekonuje, przystąpienie do sporządzania planu przetnie spekulacje, co do możliwych negatywnych scenariuszy dotyczących przyszłości działki oraz „pokaże Gminę Wrocław jako odpowiedzialnego partnera, który wsłuchuje się w głos mieszkańców”.

Rodzice podejrzewają, że miasto chce zlikwidować przedszkole, a działkę sprzedać
Awantura o przedszkole wybuchła po tym, jak rodzicom zaproponowano przeniesienie dzieci do innych placówek w tym rejonie miasta. - To skandal, że po kryjomu planuje się likwidację jednego z najstarszych wrocławskich przedszkoli, które mogłoby służyć mieszkańcom Sępolna jeszcze przez długie lata, wystarczyłby tylko remont. Nikt z miasta nie robił nic przez minione lata, by poprawić stan budynku – mówili nam wzburzeni rodzice. - Pomóżcie nam uratować nasze przedszkole! - zaapelowali do przedstawicieli miasta na spotkaniu zorganizowanym pod koniec listopada. Usłyszeli wtedy, że to będzie musiało wiązać się z kosztownym remontem, albo nawet przebudową budynku. Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego, argumentując konieczność zamknięcia przedszkola, powołał się na ekspertyzę, która jego zdaniem wyklucza budynek z dalszego użytkowania w charakterze przedszkola. Wskazał na odpadające elementy elewacji budynku i zły stan instalacji elektrycznych. Przedstawiciele miasta obiecali jednak przeprowadzenie kolejnych ekspertyz, a nawet zgodziły się na dopuszczenie niezależnej ekspertyzy, zleconej przez rodziców.

Miasto dogadane z deweloperem?
Rodzice zarzucają urzędnikom, że opłakany stan budynku, to efekt świadomych zaniechań ze strony miasta. Przekonują, że wielokrotnie zwracali się z prośbami o remonty, ale bezskutecznie. - Miasto pod pretekstem złego stanu technicznego, zamierza teraz przenieść nasze dzieci do innych przedszkoli - twierdzą rodzice. Podejrzewają, że miasto dąży do likwidacji Tajemniczego Ogrodu i sprzedaży starej, poniemieckiej willi wraz z ogromnym ogrodem liczącym 8 tysięcy mkw deweloperowi. Wprawdzie przedstawiciele departamentu edukacji w tym dyrektor Dylewski, zaprzeczali, gdy rodzice pytali ich wprost, czy taki jest plan, ale jednocześnie zaznaczali, że to nie oni decydują o sprzedaży gruntów i budynków należących do miasta i że o przyszłości przedszkola zdecydują eksperci budowlani. Ewentualny remont wykluczy placówkę z użytkowania nawet na trzy lata. Rodzice niecierpliwie czekają na konsultacje, na początku stycznia będą mieli gotową zleconą przez siebie ekspertyzę budowlaną, urzędnicy jednak milczą.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze 153

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Likwidacji placówek oświatowych władze miasta dokonują stopniowo, bo gdyby rodzice wyrolowani w ostatnich latach zjednoczyli swoje działania w jednym czasie, mogliby coś wskórać, a tak... Współczuję tym razem rodzicom i dzieciom z Przedszkola nr 2. I tak się zastanawiam, kto wciąż głosuje na ekipę rządzącą we Wro?

G
Gość
30 grudnia, 18:54, Gość:

Dzisiaj Rada Osiedla dostała pismo z UM, w którym podano, że miasto nie ma żadnej ekspertyzy stanu technicznego budynku, bo nigdy jej nie zlecano. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że za wszystkim stoi deweloper. Zagadką jest tylko który.

30 grudnia, 20:57, qqq:

Słyszałem, że deweloper o wdzięcznej nazwie "AKME".

Powtarzam - słyszałem - na zebraniu rodziców z przedstawicielami UM od jednego z rodziców - nie pamiętam którego - CZYLI NIE MAM PEWNOŚCI, ŻE TO PRAWDA. Jednak ten rodzic wydawał się być o tym przekonany. To tak w razie, jakby komuś zachciało się mnie pozwać.

31 grudnia, 08:10, Gość:

Nie mam pewności , ale się wypowiem aby zrobić trochę fermentu, a co !

Głupia pusta ciemięga !!!!!!!!!!

31 grudnia, 23:45, Gość:

Gdybym miał 100% pewność, to sprawa byłaby już dawno w prokuraturze.

Widzę jednak, że trafiłem w czuły punkt - czyżby piękny geszeft szlag trafił? Jak mi przykro :D

Zresztą - od tego są media, żeby przemaglować AKME i Sutryka.

Ciekawy jestem co powiedzą.

G
Gość
30 grudnia, 18:54, Gość:

Dzisiaj Rada Osiedla dostała pismo z UM, w którym podano, że miasto nie ma żadnej ekspertyzy stanu technicznego budynku, bo nigdy jej nie zlecano. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że za wszystkim stoi deweloper. Zagadką jest tylko który.

30 grudnia, 20:57, qqq:

Słyszałem, że deweloper o wdzięcznej nazwie "AKME".

Powtarzam - słyszałem - na zebraniu rodziców z przedstawicielami UM od jednego z rodziców - nie pamiętam którego - CZYLI NIE MAM PEWNOŚCI, ŻE TO PRAWDA. Jednak ten rodzic wydawał się być o tym przekonany. To tak w razie, jakby komuś zachciało się mnie pozwać.

31 grudnia, 08:10, Gość:

Nie mam pewności , ale się wypowiem aby zrobić trochę fermentu, a co !

Głupia pusta ciemięga !!!!!!!!!!

Gdybym miał 100% pewność, to sprawa byłaby już dawno w prokuraturze.

Widzę jednak, że trafiłem w czuły punkt - czyżby piękny geszeft szlag trafił? Jak mi przykro :D

c
cyngwajs
30 grudnia, 12:19, Gość:

Tak samo lekceważąco potraktował Sutryk niepełnosprawne dzieci i ich rodziców ze szkoły na ul, Lutra. Prawie do końca sierpnia tego roku trzymał rodziców w niepewności; w końcu dzieci rozdzielono do placówek przy ul. Kamiennej (gdzie trzeba było na gwałtu rety zmieniać plan lekcji) i jeszcze gdzieś. Wcześniej jako urzędnik Sutryk nie poradził sobie z rekrutacją do żłobków. Bardzo nieprzyjazny dzieciom i ich opiekunom człowiek. Czy można wcześniej odwołać go z funkcji prezydenta miasta? Może jakieś referendum?

30 grudnia, 12:42, Gość:

Ale to jest bardzo dobry Prezydent Miasta Wrocławia.

Z bardzo rozsądnymi, pragmatycznymi decyzjami. To jest mój Prezydent, wszędzie słyszę głosy podziwu dla jego polityki, oprócz tej śmieciowej gazetki i garstki opłacanych trolli. Sądzisz że masz jakąś siłe przebicia, bo za 20 groszy napiszesz komentarz z kilkoma negatywnymi zdaniami ? Nie bądź dziecko śmieszny bardziej niż jesteś w rzeczywistym świecie.

30 grudnia, 13:55, otua:

ty jesteś bardzo gorliwym Strażnikiem Internetu, zasługujesz na POdwyżke, o ile kopacze i Mauzoleum Sternika nie przepuści więcej niż planowane 43 miliony xD

30 grudnia, 14:52, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troollaaaaa :)))))))))))))))))

30 grudnia, 16:33, otua:

zwijaj się Strażniku Dynamizmu, POdwyżki nie będzie xD

30 grudnia, 18:02, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troolla

30 grudnia, 21:53, boooom:

i cyk pare szekli za troling wpadło

30 grudnia, 22:44, Gość:

Jestem druga żeby podpisać papier w jakimś referendum, żeby odwołać tego nieudacznika sutryka

31 grudnia, 08:07, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troolla :)))))))))

i cyk kolejne szekle wpadły na konto w Bank Leumi LeIsrael

G
Gość
30 grudnia, 12:19, Gość:

Tak samo lekceważąco potraktował Sutryk niepełnosprawne dzieci i ich rodziców ze szkoły na ul, Lutra. Prawie do końca sierpnia tego roku trzymał rodziców w niepewności; w końcu dzieci rozdzielono do placówek przy ul. Kamiennej (gdzie trzeba było na gwałtu rety zmieniać plan lekcji) i jeszcze gdzieś. Wcześniej jako urzędnik Sutryk nie poradził sobie z rekrutacją do żłobków. Bardzo nieprzyjazny dzieciom i ich opiekunom człowiek. Czy można wcześniej odwołać go z funkcji prezydenta miasta? Może jakieś referendum?

30 grudnia, 12:42, Gość:

Ale to jest bardzo dobry Prezydent Miasta Wrocławia.

Z bardzo rozsądnymi, pragmatycznymi decyzjami. To jest mój Prezydent, wszędzie słyszę głosy podziwu dla jego polityki, oprócz tej śmieciowej gazetki i garstki opłacanych trolli. Sądzisz że masz jakąś siłe przebicia, bo za 20 groszy napiszesz komentarz z kilkoma negatywnymi zdaniami ? Nie bądź dziecko śmieszny bardziej niż jesteś w rzeczywistym świecie.

30 grudnia, 13:55, otua:

ty jesteś bardzo gorliwym Strażnikiem Internetu, zasługujesz na POdwyżke, o ile kopacze i Mauzoleum Sternika nie przepuści więcej niż planowane 43 miliony xD

30 grudnia, 14:52, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troollaaaaa :)))))))))))))))))

30 grudnia, 16:33, otua:

zwijaj się Strażniku Dynamizmu, POdwyżki nie będzie xD

30 grudnia, 18:02, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troolla

30 grudnia, 21:53, boooom:

i cyk pare szekli za troling wpadło

Jestem druga żeby podpisać papier w jakimś referendum, żeby odwołać tego nieudacznika sutryka

k
kaak
30 grudnia, 11:32, Gość:

Do wiatru wystawiony został cały naród. Teraz ma to na co zasłużył. Zanim zagłosujesz to pomyśl baranie na kogo. Dalej śpijcie baranki bez mózgowe. To wam lepianki może zostaną. Oby tylko.

30 grudnia, 11:59, Jezus Marian:

Święte słowa, władza wraz z klechami dyma obywateli z uśmiechem na japie! Dla motłochu władza zrobi sylwestra TVPislam, dowali podatki a głąby będą się cieszyć!

30 grudnia, 12:46, Gość:

10/10

a dla elyty bedzie sylwester we wrocławiu z konfetti i gwiazdami z odzysku pod tęczowymi banderami i z włascicielem wrocławia i okolic

b
boooom
30 grudnia, 12:19, Gość:

Tak samo lekceważąco potraktował Sutryk niepełnosprawne dzieci i ich rodziców ze szkoły na ul, Lutra. Prawie do końca sierpnia tego roku trzymał rodziców w niepewności; w końcu dzieci rozdzielono do placówek przy ul. Kamiennej (gdzie trzeba było na gwałtu rety zmieniać plan lekcji) i jeszcze gdzieś. Wcześniej jako urzędnik Sutryk nie poradził sobie z rekrutacją do żłobków. Bardzo nieprzyjazny dzieciom i ich opiekunom człowiek. Czy można wcześniej odwołać go z funkcji prezydenta miasta? Może jakieś referendum?

30 grudnia, 12:42, Gość:

Ale to jest bardzo dobry Prezydent Miasta Wrocławia.

Z bardzo rozsądnymi, pragmatycznymi decyzjami. To jest mój Prezydent, wszędzie słyszę głosy podziwu dla jego polityki, oprócz tej śmieciowej gazetki i garstki opłacanych trolli. Sądzisz że masz jakąś siłe przebicia, bo za 20 groszy napiszesz komentarz z kilkoma negatywnymi zdaniami ? Nie bądź dziecko śmieszny bardziej niż jesteś w rzeczywistym świecie.

30 grudnia, 13:55, otua:

ty jesteś bardzo gorliwym Strażnikiem Internetu, zasługujesz na POdwyżke, o ile kopacze i Mauzoleum Sternika nie przepuści więcej niż planowane 43 miliony xD

30 grudnia, 14:52, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troollaaaaa :)))))))))))))))))

30 grudnia, 16:33, otua:

zwijaj się Strażniku Dynamizmu, POdwyżki nie będzie xD

30 grudnia, 18:02, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troolla

i cyk pare szekli za troling wpadło

E
Eddy
30 grudnia, 17:38, grv:

Tak, niech miasto łoży na nierentowne przedszkole "bo tak" i "bo ja też tam kiedyś chodziłem do przedszkola". Jak któremuś dzieciakowi na łeb spadnie dachówka albo kogoś kopnie prąd, to czyja będzie wina? Też miasta, bo za miliony których nie ma, nie wyremontowało starego, nieprzystosowanego obecnie do spełniania roli budynku?

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy po prostu jesteś urzędasem, któremu płacą za pisanie tych głupot?

Miasto nie ma żadnych ekspertyz. My mamy - od konstruktora z uprawnieniami.

Budynek nie jest w złym stanie. Nikomu nic na głowę nie spadnie, nikogo nie porazi prąd. Elewacja jest do odnowienia - ale to nic dziwnego, bo po 1989 nie było praktycznie żadnych inwestycji w ten budynek.

Nierentowne przedszkole? A znasz rentowne - publiczne przedszkole? Śmiech na sali.

q
qqq
30 grudnia, 18:54, Gość:

Dzisiaj Rada Osiedla dostała pismo z UM, w którym podano, że miasto nie ma żadnej ekspertyzy stanu technicznego budynku, bo nigdy jej nie zlecano. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że za wszystkim stoi deweloper. Zagadką jest tylko który.

Słyszałem, że deweloper o wdzięcznej nazwie "AKME".

Powtarzam - słyszałem - na zebraniu rodziców z przedstawicielami UM od jednego z rodziców - nie pamiętam którego - CZYLI NIE MAM PEWNOŚCI, ŻE TO PRAWDA. Jednak ten rodzic wydawał się być o tym przekonany. To tak w razie, jakby komuś zachciało się mnie pozwać.

G
Gość
29 grudnia, 21:44, Skok na nieruchomość:

Rodzicom z przedszkola na Sępolnie trzeba przypomnieć walkę dzieci wraz z ich rodzicami o Szkołę Specjalną na ul. Lutra. Sutryk wraz z dyrektorem Delewskim mają już przerobioną strategię, tak samo wtedy zwodzili, mamili, kłamali, oszukiwali rodziców. Teraz będą robić to samo, bo mieszkańców mają za nic, liczą się oni tylko przed wyborami. Sutryk ma jeszcze tylko niecałe cztery lata (może krócej, bo mówi się o przyspieszonych wyborach), następnej kadencji nie wygra, więc zaczął się śpieszyć.

Tak się robi porządki z obywatelami, którzy myślą ze są partnerami w dyskusji o stanie miasta. My wyborcy potrzebni jesteśmy tylko przed wyborami, potem ma się nas głęboko gdzieś, smutne ...

G
Gość
30 grudnia, 13:47, Jacek Sutryk:

Łapóweczka wzięta do kieszeni, więc kochani rodzice, możecie mnie cmoknąć. Szalom!

W punkt ! I co mi zrobicie - hasło obecnego prezydenta. Musi się spieszyć, bo to pierwsza i jedyna jego kadencja. Trzeba szukać nowego kandydata anty PiS.

G
Gość
30 grudnia, 12:19, Gość:

Tak samo lekceważąco potraktował Sutryk niepełnosprawne dzieci i ich rodziców ze szkoły na ul, Lutra. Prawie do końca sierpnia tego roku trzymał rodziców w niepewności; w końcu dzieci rozdzielono do placówek przy ul. Kamiennej (gdzie trzeba było na gwałtu rety zmieniać plan lekcji) i jeszcze gdzieś. Wcześniej jako urzędnik Sutryk nie poradził sobie z rekrutacją do żłobków. Bardzo nieprzyjazny dzieciom i ich opiekunom człowiek. Czy można wcześniej odwołać go z funkcji prezydenta miasta? Może jakieś referendum?

30 grudnia, 12:42, Gość:

Ale to jest bardzo dobry Prezydent Miasta Wrocławia.

Z bardzo rozsądnymi, pragmatycznymi decyzjami. To jest mój Prezydent, wszędzie słyszę głosy podziwu dla jego polityki, oprócz tej śmieciowej gazetki i garstki opłacanych trolli. Sądzisz że masz jakąś siłe przebicia, bo za 20 groszy napiszesz komentarz z kilkoma negatywnymi zdaniami ? Nie bądź dziecko śmieszny bardziej niż jesteś w rzeczywistym świecie.

Zabawny jesteś. Może to jest twój prezydent, ale to nie jest prezydent wrocławian. Ten człowiek nienawidzi mieszkańców Wrocławia jeszcze bardziej niż Dutkiewicz. Wystarczy poczytać jego odpowiedzi na krytyczne uwagi na jego fb (te nieliczne, które nie zostają natychmiast skasowane). Jego arogancja jet porażająca. Coraz więcej wrocławian żałuje, że dali się otumanić i zagłosowali na tego osobnika.

G
Gość

Dzisiaj Rada Osiedla dostała pismo z UM, w którym podano, że miasto nie ma żadnej ekspertyzy stanu technicznego budynku, bo nigdy jej nie zlecano. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że za wszystkim stoi deweloper. Zagadką jest tylko który.

G
Gość
30 grudnia, 12:19, Gość:

Tak samo lekceważąco potraktował Sutryk niepełnosprawne dzieci i ich rodziców ze szkoły na ul, Lutra. Prawie do końca sierpnia tego roku trzymał rodziców w niepewności; w końcu dzieci rozdzielono do placówek przy ul. Kamiennej (gdzie trzeba było na gwałtu rety zmieniać plan lekcji) i jeszcze gdzieś. Wcześniej jako urzędnik Sutryk nie poradził sobie z rekrutacją do żłobków. Bardzo nieprzyjazny dzieciom i ich opiekunom człowiek. Czy można wcześniej odwołać go z funkcji prezydenta miasta? Może jakieś referendum?

30 grudnia, 12:42, Gość:

Ale to jest bardzo dobry Prezydent Miasta Wrocławia.

Z bardzo rozsądnymi, pragmatycznymi decyzjami. To jest mój Prezydent, wszędzie słyszę głosy podziwu dla jego polityki, oprócz tej śmieciowej gazetki i garstki opłacanych trolli. Sądzisz że masz jakąś siłe przebicia, bo za 20 groszy napiszesz komentarz z kilkoma negatywnymi zdaniami ? Nie bądź dziecko śmieszny bardziej niż jesteś w rzeczywistym świecie.

30 grudnia, 13:55, otua:

ty jesteś bardzo gorliwym Strażnikiem Internetu, zasługujesz na POdwyżke, o ile kopacze i Mauzoleum Sternika nie przepuści więcej niż planowane 43 miliony xD

30 grudnia, 14:52, Gość:

I cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troollaaaaa :)))))))))))))))))

30 grudnia, 16:33, otua:

zwijaj się Strażniku Dynamizmu, POdwyżki nie będzie xDI cyk kolejne 25 kopiejek wpadło do kieszeni pisiego troolla

g
grv

Tak, niech miasto łoży na nierentowne przedszkole "bo tak" i "bo ja też tam kiedyś chodziłem do przedszkola". Jak któremuś dzieciakowi na łeb spadnie dachówka albo kogoś kopnie prąd, to czyja będzie wina? Też miasta, bo za miliony których nie ma, nie wyremontowało starego, nieprzystosowanego obecnie do spełniania roli budynku?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3