Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław. Przystanki wiedeńskie na Świdnickiej. Nie ma projektu, odsuwa się termin

mk
Pawel Relikowski / Polska Press
Przesuwa się termin wybudowania przystanków wiedeńskich na ul. Świdnickiej. Takie podniesione przystanki ułatwiają pasażerom wchodzenie i wychodzenie z pojazdów komunikacji zbiorowej, a jednocześnie wymuszają zmniejszenie prędkości jazdy samochodów, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Te obiecane na ul. Świdnickiej w 2018 r. nie mogą powstać.

Wrocławski ratusz obiecuje budowę przystanków wiedeńskich przy Arkadach i Renomie na ul. Świdnickiej od 2018 r. Miały one powstać w 2019 r.

Na początku 2020 roku magistrat tłumaczył, że wstrzymano tę inwestycję z konieczności wprowadzenia objazdów ul. Krupnicza w związku z budową linii tramwajowej na Nowy Dwór. Zbliża się koniec roku 2020, a przystanków dalej nie ma. Co więcej, okazuje się, że nie ma jeszcze projektu!

Na opracowanie dokumentacji wybrany w sierpniu 2018 r. wykonawca, firma Fried-Pol, miał czas do stycznia 2019 r. Teraz Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej urzędu miasta informuje, że termin został przesunięty.

Przewidywany termin zakończenia procesu projektowania to pierwszy kwartał 2021. Warto dodać, że końcowym efektem opracowywania dokumentacji będzie zaktualizowany kosztorys - zadanie zostało rozszerzone o szereg dodatkowych elementów m.in. sygnalizację czy ingerencję w posadzkę pl. Kościuszki - wyjaśnia Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej urzędu miasta i powtarza, że wpływ na przesunięcie terminu budowy miała budowa trasy na Nowy Dwór. - Dwa tak duże remonty w jednym czasie powodowałyby duże utrudnienia w przypadku awarii na sieci tramwajowej, a planowane są jeszcze mniejsze, niezależne zadania związane z wymianą rozjazdów tramwajowych, dlatego też postanowiono, że zadanie zostanie przeniesione na bardziej dogodny termin. Budowa przystanków wiedeńskich w ul. Świdnickiej wymaga koordynacji z innymi zadaniami inwestycyjnymi z uwagi na prowadzone w dalszym ciągu remonty torowisk - przekonuje Maciąg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska