MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Przy ul. Drukarskiej powstanie szkoła, w której dzieci będą się uczyć po angielsku

Redakcja
Tak będzie wyglądała międzynarodowa szkoła przy Drukarskiej
Tak będzie wyglądała międzynarodowa szkoła przy Drukarskiej materiały inwestora http://ipschool.pl/
- Rozpoczęły się przygotowania do budowy (czegoś – bo nigdzie nie ma tablicy informacyjnej), obok Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Drukarskiej 50. Boję się o piękne dorodne 40-letnie lipy, które rosną przy drodze, (którą jeżdżą ciężarówki na budowę od strony ul. Drukarskiej), pod nimi sypane są kamienie. Proszę o informację, co to za budowa – pyta nasza Czytelniczka Marzena. Odpowiedzi na jej pytanie szukała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin.

Przy ul. Drukarskiej obok szkoły, są prowadzone właściwie dwie budowy na dwóch różnych działkach. Na tej na rogu ul. Sztabowej teoretycznie inwestycja toczy się od 2009, bo wtedy wydano pierwsze pozwolenie na budowę i zatwierdzono projekt budowlany budynku mieszkalnego z usługami i dwupoziomowym garażem podziemnym. W kwietniu 2012 r. został zarejestrowany dziennik budowy, ale w praktyce do tej pory nic tam się nie dzieje.

Między narożną działką a ZSE, jest większy teren ze wspomnianymi przez Czytelniczkę lipami. Tam budowa się rozpoczyna, a na działce pojawił się sprzęt budowlany i powoli organizowane jest zaplecze. Powstanie tu... szkoła międzynarodowa.

Poniżej na zielono działka pod zabudowę mieszkaniową. Na działce zaznaczonej kolorem czerwonym, ma powstać szkoła międzynarodowa

Decyzją z lipca tego roku został zatwierdzony projekt budowlany i udzielono pozwolenia na budowę dla budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z zapleczem sportowym i elementami zagospodarowania terenu. Inwestorem jest Construction and Education Services sp. z o.o., firma która prowadzi międzynarodowe przedszkole anglojęzyczne International Playscool przy ul. Wietrznej 49 i szkołę International Primary School przy Sudeckiej 98. Ta druga ma mieć nową siedzibę, właśnie przy Drukarskiej.

Dwukondygnacyjny budynek ma powstać do maja przyszłego roku, a od września przyszłego roku mają się tam uczyć dzieci. Zaprojektowano 2 tys. m kw powierzchni użytkowej. Cała działka ma 6,6 tys. mkw, więc pozostanie dużo miejsca na zieleń i place zabaw.

Placówka nazywa się International Primary School, czyli z angielskiego po prostu Międzynarodowa Szkoła Podstawowa. Jak piszą o niej właściciele, jest dwujęzyczną szkołą z wykładowym językiem angielskim, gdzie spotykają się uczniowie różnych narodowości. "Naszym celem jest zapewnienie edukacji na wysokim poziomie, która obejmuje szeroki wachlarz dyscyplin i nauk oraz rozwija umiejętności potrzebne w dalszym, szczęśliwym i harmonijnym życiu naszych dzieci" – opisują.

Szkoły prowadzone przez tę firmę widnieją w Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych i realizują obowiązkowy program nauczania zatwierdzony przez MEN.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska