Wrocław: Poszedł na wybory zaprotestować, przypadkiem zagłosował na Wiosnę (ZOBACZ)

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Zaktualizowano 
Wybory za nami, ale to wciąż temat o którym się mówi. W ostatnich godzinach furorę w internecie zrobiło zdjęcie karty do głosowania z komisji obwodowej w Sobótce, która trafiła do komisji okręgowej we Wrocławiu. Głosujący na tej karcie, najwyraźniej zwolennik poglądów anarchistycznych i pacyfistycznych, chciał wyrazić swój sprzeciw wobec "systemu". Przypadkiem zagłosował jednak na kandydata z partii Roberta Biedronia! Sami zobaczcie.

Zasady głosowania są dosyć proste. Postaw znak "X" w kratce przy nazwisku danego kandydata - czytamy na karcie wyborczej. A czym jest dokładnie ten znak "X". Odpowiedź również znajdujemy na karcie wyborczej: Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się wewnątrz kratki.

Na widocznej na zdjęciach karcie ktoś dopisał sobie nieistniejącą partię "Anarchia i pokój dla wszystkich" i "zagłosował" na nią stawiając "ptaszka" we własnoręcznie namalowanej kratce. Najwyraźniej nie zapoznał się z zasadami głosowania, bo już z powodu tego "ptaszka", taki głos byłby nieważny.

Jednak wyborca - pacyfista, ozdabiając kartę wyborczą symbolem anarchii, przypadkiem skrzyżował linie litery "A" w kratce przy nazwisku kandydata Wiosny - Michała Syski. Ponieważ na tej karcie wyborczej są to jedyne dwie krzyżujące się w kratce linie, głos jest ważny. Tak przynajmniej twierdzi udostępniający to zdjęcie w internecie i nic nie wskazuje na to, by było inaczej.

ZOBACZ TAKŻE:

Eurowybory we Wrocławiu i podwrocławskich gminach (DOKŁADNE WYNIKI)

Wybory do Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i na Dolnym ...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-29T10:39:59 02:00, Gość:

Panie Wójcik - może pan mieć kłopoty na drodze prawnej - KARTA DO GŁOSOWANIA ZE ZDJĘCIA JEST GŁOSEM NIEWAŻNYM I DLA TEGO MOŻNA JĄ UPUBLICZNIĆ. Proszę sprostować brednie, które pan wypisuje !!!!

2019-05-29T12:16:01 02:00, Gość:

Na jakiej podstawie nieważna? Nie pierdol menelu.

2019-05-29T12:52:05 02:00, Gość:

głosował taki debil jak ty a informację o tym podały już Fakty Info

2019-05-30T07:58:53 02:00, Gość:

Debil to cię spłodził. Zapewne ruchając twoją starą za remizą na gnoju. Taka piękna była.

2019-05-30T09:36:18 02:00, Gość:

na pańskie nieszczęście, miejsce poczęcia nie gwarantuje, że nie urodzi się debil z kulturą Sus scrofa f. domestica :)

2019-05-30T12:04:22 02:00, Gość:

A jednak ktoś Pawłowicz do sejmu wpuścił. Twoja stara też miała tego pecha zostać blondyną z PGR - Sus scrofa f. domestica

i skończyła się debilowi przepustka z psychiatryka :)))

G
Gość
2019-05-29T10:39:59 02:00, Gość:

Panie Wójcik - może pan mieć kłopoty na drodze prawnej - KARTA DO GŁOSOWANIA ZE ZDJĘCIA JEST GŁOSEM NIEWAŻNYM I DLA TEGO MOŻNA JĄ UPUBLICZNIĆ. Proszę sprostować brednie, które pan wypisuje !!!!

2019-05-29T12:16:01 02:00, Gość:

Na jakiej podstawie nieważna? Nie pierdol menelu.

2019-05-29T12:52:05 02:00, Gość:

głosował taki debil jak ty a informację o tym podały już Fakty Info

2019-05-30T07:58:53 02:00, Gość:

Debil to cię spłodził. Zapewne ruchając twoją starą za remizą na gnoju. Taka piękna była.

2019-05-30T09:36:18 02:00, Gość:

na pańskie nieszczęście, miejsce poczęcia nie gwarantuje, że nie urodzi się debil z kulturą Sus scrofa f. domestica :)

A jednak ktoś Pawłowicz do sejmu wpuścił. Twoja stara też miała tego pecha zostać blondyną z PGR - Sus scrofa f. domestica

G
Gość
2019-05-29T10:39:59 02:00, Gość:

Panie Wójcik - może pan mieć kłopoty na drodze prawnej - KARTA DO GŁOSOWANIA ZE ZDJĘCIA JEST GŁOSEM NIEWAŻNYM I DLA TEGO MOŻNA JĄ UPUBLICZNIĆ. Proszę sprostować brednie, które pan wypisuje !!!!

2019-05-29T12:16:01 02:00, Gość:

Na jakiej podstawie nieważna? Nie pierdol menelu.

2019-05-29T12:52:05 02:00, Gość:

głosował taki debil jak ty a informację o tym podały już Fakty Info

2019-05-30T07:58:53 02:00, Gość:

Debil to cię spłodził. Zapewne ruchając twoją starą za remizą na gnoju. Taka piękna była.

na pańskie nieszczęście, miejsce poczęcia nie gwarantuje, że nie urodzi się debil z kulturą Sus scrofa f. domestica :)

G
Gość
2019-05-29T10:39:59 02:00, Gość:

Panie Wójcik - może pan mieć kłopoty na drodze prawnej - KARTA DO GŁOSOWANIA ZE ZDJĘCIA JEST GŁOSEM NIEWAŻNYM I DLA TEGO MOŻNA JĄ UPUBLICZNIĆ. Proszę sprostować brednie, które pan wypisuje !!!!

2019-05-29T12:16:01 02:00, Gość:

Na jakiej podstawie nieważna? Nie pierdol menelu.

2019-05-29T12:52:05 02:00, Gość:

głosował taki debil jak ty a informację o tym podały już Fakty Info

Debil to cię spłodził. Zapewne ruchając twoją starą za remizą na gnoju. Taka piękna była.

G
Gość
2019-05-29T20:02:20 02:00, Justysia:

Panie wojcik jest pan wiekszym debilem niź osoba głosująca w tym przypadku

zgadza się!! myślał, że tanim kosztem odpier-oli wierszówkę -i jeszcze leń i do tego wulgarator tu na forum...

G
Gość

Nie ma jak to przedobrzyć i jeszcze sie z tym obnosić to taka nowa świecka tradycja

J
Justysia

Panie wojcik jest pan wiekszym debilem niź osoba głosująca w tym przypadku

O
Olek

Jezeli ktoś to zaliczył jako ważny głos to jest idiotą i taka osoba nie powinna zasiadać w komisji

N
Narodowiec

Breslau Zeitung jak zawsze w formie. Jak można być anarchista i pacyfista jednocześnie

G
Gość

redaktor artykułu i wulgaryzmów na forum?

G
Gość
2019-05-29T10:39:59 02:00, Gość:

Panie Wójcik - może pan mieć kłopoty na drodze prawnej - KARTA DO GŁOSOWANIA ZE ZDJĘCIA JEST GŁOSEM NIEWAŻNYM I DLA TEGO MOŻNA JĄ UPUBLICZNIĆ. Proszę sprostować brednie, które pan wypisuje !!!!

2019-05-29T12:16:01 02:00, Gość:

Na jakiej podstawie nieważna? Nie pierdol menelu.

głosował taki debil jak ty a informację o tym podały już Fakty Info

G
Gość
2019-05-28T19:50:58 02:00, Gość:

Jakim prawem wypełniona karta do głosowania została upubliczniona? Czy to nie jest czasem przestępstwo? Na karcie mozna sobie bazgrolić co tylko dusza zapragnie. Upublicznianie zdjecia takiej karty to wynoszenie danych z głosowania, ktore podobno jest tajne. Skoro członek takiej komisji nie zna zasad to całe głosowanie w okręgu powinno zostać unieważnione!

ale,zeby wstawoc 3 zdjecia karty do glosowania to trzeba miec talent

G
Gość
2019-05-29T10:39:59 02:00, Gość:

Panie Wójcik - może pan mieć kłopoty na drodze prawnej - KARTA DO GŁOSOWANIA ZE ZDJĘCIA JEST GŁOSEM NIEWAŻNYM I DLA TEGO MOŻNA JĄ UPUBLICZNIĆ. Proszę sprostować brednie, które pan wypisuje !!!!

Na jakiej podstawie nieważna? Nie pierdol menelu.

S
STEFAN

TYPOWY "DENWER" - czyli jeździ DWR... Oni w Sobótce tak mają: niezbyt bystrzy, lekko upośledzeni - ale bardzo szczęśliwi. I to się liczy.

G
Gość

Skąd pewność, że to był ON- a może to ONA? Populacja idiotów rozkłada się równo na obie płcie (czy tam na 37, w wersji dla genderystów)

Dodaj ogłoszenie