MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Organizacja ruchu na Powstańców Śl. bezprawna?

Jerzy Wójcik
Dla kogo jest zielona strzałka przy rondzie Powstańców Śl.?
Dla kogo jest zielona strzałka przy rondzie Powstańców Śl.? Janusz Wójtowicz
Zielona strzałka dla kierowców zjeżdżających z ronda Powstańców Śląskich jest niezgodna z przepisami.

- A dokładnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, które określa sposoby oznakowania czy ustawiania sygnalizatorów świetlnych - tłumaczy Mariusz Wolski, policjant z wrocławskiej drogówki. - Już wysłaliśmy w tej sprawie pismo do urzędników odpowiedzialnych za organizację ruchu w magistracie - dodaje.

Przypomnijmy, że o sprawie pisaliśmy trzy tygodnie temu. Chodzi o zielone strzałki na zjeździe z ronda, zarówno w stronę centrum miasta, jak i wylotu w kierunku Bielan Wrocławskich. Zielone strzałki na sygnalizatorach dotyczą wyłącznie kierowców stojących na jednym, skrajnym, prawym pasie. Ci, którzy stoją na środkowym pasie, choć praktycznie także mogliby jechać, bo nikomu nie przeszkadzają, muszą stać, bo nie mają osobnego sygnalizatora.

Zdaniem wrocławskich policjantów rozporządzenie ministra infrastruktury zabrania stosowania zielonej strzałki w miejscach, gdzie w prawo można jechać z dwóch pasów. Jedynym możliwym rozwiązaniem byłoby ustawienie tam dodatkowego sygnalizatora dla kierowców znajdujących się na środkowej części jezdni. Ponieważ takiego nie ma, kierowcy nie wiedzą, co mają robić w podobnej sytuacji. Jedni stoją w obawie przed mandatem, inni jadą przekonani, że zielona strzałka dotyczy także ich.

Wiele razy ludzie trąbią na siebie nawzajem i nie przebierają w słowach, bo w różny sposób interpretują sygnalizację świetlną.

Co na to wrocławski magistrat? - Rzeczywiście, dotarło do nas pismo od policji - potwierdza Grażyna Nosek, szefowa działu zarządzania ruchem we wrocławskim Urzędzie Miejskim. - W najbliższym czasie wyślemy tam naszych inspektorów, żeby sprawdzili, czy argumenty policji są zasadne - dodaje. Nie chce jednak spekulować, czy trzeba będzie zmienić sygnalizację świetlną w tym miejscu. My będziemy nadal śledzić tę sprawę, bo gołym okiem widać, że obecna sygnalizacja wprowadza kierowców w błąd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska