Wrocław: Od września nowe ceny biletów MPK

szZaktualizowano 
zdjęcie ilustracyjne Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa
2 września br. wejdzie w życie nowy cennik biletów MPK.

Najważniejszą zmianą jest likwidacja biletów na linie pospieszne i nocne. Do tej pory te bilety były o 20 groszy droższe niż ich odpowiedniki na linie normalne. Teraz będzie jeden bilet w jednej cenie na wszystkie typy linii. Kosztował będzie 3,40 i 1,70 zł.

Tańsze będą również bilety 30-dniowe oraz imienne i semestralne. Bilety 30-dniowe na linie normalne o nominale 90 zł oraz 30-dniowe na wszystkie linie, które teraz kosztują 98zł zostaną zastąpione jednym biletem 30-dniowym na wszystkie linie o nominale 90 zł.

Cena biletu imiennego 60-dniowego na wszystkie linie zostanie obniżona z kwoty 180 zł na 170 zł. Natomiast bilety semestralne na 5 miesięcy na dwie dowolne linie stanieją o 20 zł, z 250 na 230 zł. Stanieją także bilety aglomeracyjne 30-dniowe na wszystkie linie z 86 zł na 72 zł.

Bilety jednorazowe zakupione przed wejściem w życie uchwały zachowają ważność i uprawniają do przejazdów komunikacją miejską pod warunkiem, że widoczna na nich cena nie będzie mniejsza niż obowiązująca taryfa. Nieskasowane bilety na linie pospieszne i nocne w cenie 3,60 i 1,80 zł można również zwrócić do 31 stycznia 2021 roku.

Zwrócić można również bilety imienne 30-dniowe, 60-dniowe i bilety semestralne zakupione przed wrześniem. Pasażer otrzyma zwrot kwoty, którą zapłacił za bilet, pomniejszoną o stawkę, którą już zdążył wykorzystać. Zwroty za te bilety będzie można uzyskać w Biurze Obsługi Pasażera MPK oraz biurach Urbancard.

ZOBACZ TEŻ

224 km/h na autostradzie. Pirat drogowy zatrzymany przez spe...

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 52

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-25T14:10:42 02:00, Gość:

Ludzie którzy, płacą podatki we wrocławiu, powinni mieć zniżki.

25 lipca, 18:27, aaa:

Zgadzam się ! Mnóstwo mamy osób, którzy są zameldowani poza Wrocławiem i nie płacą tutaj podatków. Dokładnie tak samo wygląda sprawa rejestracji aut.

Oczywiscie ze tak. Nie placi podatkow? Nie doklafa sie do kasy na remonty, naprawy drog itp. A ze wszystkiego korzystaja.

a
aaa
2019-07-25T14:10:42 02:00, Gość:

Ludzie którzy, płacą podatki we wrocławiu, powinni mieć zniżki.

Zgadzam się ! Mnóstwo mamy osób, którzy są zameldowani poza Wrocławiem i nie płacą tutaj podatków. Dokładnie tak samo wygląda sprawa rejestracji aut.

G
Gość

Ludzie którzy, płacą podatki we wrocławiu, powinni mieć zniżki.

K
Krewniaczka

Jak Wam zdrowie dopisuje, oddawajcie krew - za kilka lat będziecie jeździć za darmo. Miejskie, podmiejskie, PKP w obrębie Wrocławia. W międzyczasie będą inne przywileje, a krew jest potrzebna. Przyjemne z pożytecznym.

G
Gość
2019-07-24T12:06:44 02:00, Ela:

A co z osobami niepełnosprawnymi którzy płacą 100% a nie mają rent

2019-07-24T13:28:46 02:00, Gość:

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności jeżdżą komunikacją we Wrocławiu za darmo.

2019-07-24T15:40:55 02:00, Gość:

Od kiedy?

2019-07-24T16:22:47 02:00, Gość:

Tylko jeśli mają rentę, jeśli nie- pełen bilet. Sama niepełnosprawność nie wystarczy we Wrocławiu do darmowego biletu. Możesz nie mieć głowy ale jak nie ma renty to płacisz normalnie.

2019-07-25T10:14:22 02:00, Gość:

Nieprawda, sama tak jeździłam, a renty wcale nie mam, tylko orzeczenie. Nigdy nie było problemów.

Przynajmniej przy stopniu znacznym tak to działa.

G
Gość
2019-07-24T12:06:44 02:00, Ela:

A co z osobami niepełnosprawnymi którzy płacą 100% a nie mają rent

2019-07-24T13:28:46 02:00, Gość:

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności jeżdżą komunikacją we Wrocławiu za darmo.

2019-07-24T15:40:55 02:00, Gość:

Od kiedy?

2019-07-24T16:22:47 02:00, Gość:

Tylko jeśli mają rentę, jeśli nie- pełen bilet. Sama niepełnosprawność nie wystarczy we Wrocławiu do darmowego biletu. Możesz nie mieć głowy ale jak nie ma renty to płacisz normalnie.

Nieprawda, sama tak jeździłam, a renty wcale nie mam, tylko orzeczenie. Nigdy nie było problemów.

W
Wrocławiak

Płacący podatki we Wrocławiu już mieliby MPK w cenie swoich podatków (które idą na MPK przecież), ale nie... trzeba było zrobić sobie na złość i zagłosować na Sutryka.

To macie co chcieliście głupcy!

G
Gość

pamiętam jak swego czasu osobiście składałem zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie wyłudzenia opłaty za bilety na autobusy pospieszne; już wtedy były one pospieszne tylko z nazwy, a cena bietów wówczas była 2x wyższa niż normalnie

prokurator sprawę jak można się domyślać umorzył, ale już wówczas przedstawiciel miasta się kajał i obiecywał, że docelowo te bilety znikną

potem cena spadała i jednocześnie różnica do ostatnio przez lata do 20 groszy

niemniej jednak fakt jest taki, że "miasto" potrzebowało chyba ponad 15 lat by dotrzymać obietnicy złożonej prokuratorowi....

S
Shui

MPK powinno pójść va banque!

Zapłacisz jak dojedziesz do celu :)

E
Ela
2019-07-24T16:27:45 02:00, heniek59:

Uważam iż osoby z grupą umiarkowana dotyczącym narządów ruchu powinny mieć darmowe przejazdy wraz z osobą opiekująca .Nie jest nas dużo i miasto nie pójdzie z torbami.

Zgadzam się z tobą w niektórych miastach osoby niepełnosprawne maja za darmo ale nie we Wroclawiu

O
Obywatel Świata

Ja zawsze jeżdzę bezpłatnie na gapę :)

G
Gość
2019-07-24T09:38:08 02:00, Gość:

W końcu coś potaniało! Ale zacznijcie pobierać jeszcze opłatę od właścicieli aut nie zameldowanych we Wrocławiu. Studenci nazwozili swoich gratów, które na potęgę zawalają osiedlowe parkingi. Niech przynajmniej za to płacą!

2019-07-24T09:53:47 02:00, wroc:

Jestem za

2019-07-24T10:30:10 02:00, Gość:

I ja pdobnie

Jacy mieszkańcy taki Wrocław.

B
Banda rudego

Przy takim poziomie adrenaliny,czy znowu zdążę do pracy bo to już 10 wymówka, i czy się wykoleił, a jeśli Po wygra wybory to mogą być spokojnie PO 7 zł

G
Gość
2019-07-24T12:06:44 02:00, Ela:

A co z osobami niepełnosprawnymi którzy płacą 100% a nie mają rent

2019-07-24T13:28:46 02:00, Gość:

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności jeżdżą komunikacją we Wrocławiu za darmo.

Od kiedy?

G
Gość
2019-07-24T14:06:30 02:00, pytanie..:

Zastanawia mnie jedno, jak zwrócić bilet imienny np. 30-dniowy zakodowany na karcie urban? zostawiam im kartę czy jak? nową dostanę? heh...to nie bilet papierowy by oddać w okienku :|

Wystarczy pójść do biura i oni robią zwrot.. Mamy XXI w ludzie bez jaj

Dodaj ogłoszenie