Wrocław: Nie będzie stadionu na Maślicach, dopóki radni nie...

  Wrocław: Nie będzie stadionu na Maślicach, dopóki radni nie zmienią granic osiedli

  Marcin Rybak, Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rada Osiedla Maślice zaapelowała do prezydenta Wrocławia o zmianę granic osiedli. Chodzi o to, by ulica Śląska, wraz z budowanym przy niej stadionem, znalazła się w granicach Maślic. Wtedy będzie można zgodnie z prawdą mówić, że budowany stadion naprawdę jest na Maślicach.
  Dziś wszyscy tak mówią i piszą. Również my - "Polska-Gazeta Wrocławska", a także władze miasta, urzędnicy i menedżerowie odpowiedzialni za budowę stadionu. A fachowcy wytykają nam, że to błąd.

  "Stadion w całości powstaje na PILCZYCACH! To tak łatwo sprawdzić! Na przykład w internecie. Panie Redaktorze, gdzie rzetelność dziennikarska?" - napisał do nas wzburzony Leszek Zalewski, główny specjalista Zespołu Geodezyjnego ZDiUM.

  - Stadion rzeczywiście powstaje w zachodniej części Pilczyc, na północ od ul. Pilczyckiej, na zachód od rzeki Ślęzy i ul. Śląskiej, na południe od ul. Pilczyckiej i ul. Królewieckiej i na wschód od autostradowej obwodnicy Wrocławia. A Maślice są na północ od ul. Królewieckiej i na zachód od ul. Rędzińskiej - wyjaśnia Zalewski.

  - Co z tego, że administracyjnie stadion jest na Pilczycach, skoro to my, maśliczanie, ponosimy koszty tej inwestycji - mówi Grażyna Lange, przewodnicząca Zarządu Osiedla Maślice. - To my cierpimy od hałasu, mamy rozkopane drogi, to po naszych ulicach nieustannie jeżdżą ciężarówki - wylicza.

  - Wszyscy mówią Maślice, a ta budowa jest przecież na Pilczycach - odpowiada Stanisław Zatoń, przewodniczący Zarządu Osiedla Pilczyce - Kozanów - Popowice.

  Na zmianę granic osiedli zgodzić się nie chce. Mówi, że trudno byłoby wytyczyć nową granicę i rozdzielić, które domy zostają na Pilczycach, a które idą do Maślic. Przekonuje, że najprostsze wyjście, to zacząć pisać tak, jak jest: Stadion na Euro 2012 jest budowany na Pilczycach.

  - Pod każdym artykułem o budowie stadionu zaczyna się dyskusja: czy Maślice, czy Pilczyce - uśmiecha się Maciej Nowaczyk z miejskiej spółki Wrocław 2012. - Od początku przyjęło się mówić, że budujemy stadion na Maślicach, dlatego my też używamy tej nazwy.

  Co z tego, że administracyjnie stadion jest na Pilczycach, skoro to my, maśliczanie, ponosimy koszty tej inwestycjiSprawdziliśmy. Jedną z pierwszych osób, którym główny specjalista od geodezji ze ZDiUM mógłby zarzucić nierzetelność, był prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W kwietniu 2007 - gdy UEFA przyznała nam Euro 2012, cytowaliśmy w "Słowie Polskim-Gazecie Wrocławskiej" jego wypowiedź:

  "Od jutra zaczyna działać zespół przygotowujący wszystko w mieście. Latem wybieramy doradcę inwestycyjnego, który pomoże nam budować nowy STADION NA MAŚLICACH".

  Kilkanaście miesięcy wcześniej rzecz nie była tak oczywista. W styczniu 2006 r. "Gazeta Wyborcza" pisała o stadionie "na terenie pomiędzy Maślicami a Pilczycami". Ale już po decyzji UEFA o przyznaniu nam Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Michał Janicki z magistratu (dziś pełnomocnik do spraw Euro) mówił w wywiadzie o "stadionie na Maślicach".
  1 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (23)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dołączona do artukułu infografika również nie jest dokładna.

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

  Podaję link do mapy zawierającej oficjalne granice osiedli:

  http://w165.wrzuta.pl/obraz/6EhZTzt3rxi/granice_osiedla_pilczyce

  Swoją drogą założę się, że większość ludzi mieszkających przy...rozwiń całość

  Podaję link do mapy zawierającej oficjalne granice osiedli:

  http://w165.wrzuta.pl/obraz/6EhZTzt3rxi/granice_osiedla_pilczyce

  Swoją drogą założę się, że większość ludzi mieszkających przy ulicach: Maślickiej 2-10 i 1-13, Gosławickiej, Paniowickiej, Królewieckiej 5-17 oraz końcowych numerów Pilczyckiej, nie ma zielonego pojęcia, że są to jeszcze Pilczyce!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stadion powstaje na Pilczycach i to bez cienia wątpliwości.

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 16

  Wystarczy sprawdzić gdzie przebiega granica pomiędzy Pilczycami a Maślicami. Dla tych, którym nie chce się szukać, podam jeden fakt. Cmentarz pilczycki znajduje się przecież na Pilczycach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tytuł artykułu

  an (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

  Widzę, że niejednoznaczny tytuł (bo niewidoczny w całości) artykułu daje wam dużą oglądalność, że trzeci dzień wisi ten artykuł na głównej stronie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  STADION EURO 2012 NA MAŚLICACH!

  GL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

  ZAPRASZAMY INTERNISTĘ Z PILCZYC NA WYCIECZKĘ PO MAŚLICACH. MAMY PIĘKNY TEREN REKREACYJNY NAD ODRĄ, ŚCIEŻKI ROWEROWE, OCZKA WODNE. I MAMY STADION Z PLATFORMĄ DO OGLĄDANIA BUDOWY.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawe czy go wybudujemy

  ;-0 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 11

  w gadaniu przodujemy ... a jak zbudujemy to ciekawe jak dojedziemy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stadion na Pilczycach!!!

  Interista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 22

  Oczywiście, że stadion powstaje na Pilczycach, a Maśliczanie niech sobie nie uzurpują do niego praw! Wy na Maślicach macie najwyżej wysypisko śmieci!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  STADION EURO 2012 NA MAŚLICACH!

  GL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 25

  NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY - BUDUJEMY NOWY STADION NA MAŚLICACH!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmienic Granice!!!

  WITEK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

  Jestem zdecydowanym zwolennikiem przesuniecia granic.Kto mieszka we Wroclawiu cale zycie to wie,jak nierownomiernie sa nakreslone granice osiedli. Wezmy np.takie osiedla jak...rozwiń całość

  Jestem zdecydowanym zwolennikiem przesuniecia granic.Kto mieszka we Wroclawiu cale zycie to wie,jak nierownomiernie sa nakreslone granice osiedli. Wezmy np.takie osiedla jak Grabiszyn,Grabiszynek,Muchobor Mały czy Stabłowice.jestem za tym,aby stadion byl na Maslicach!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  maślice czy pilczyce

  Składak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

  Przesuwanie granic to absurd. Ktoś - Pan Dutkiewicz - jako pierwszy popełnił błąd i trzeba go skorygować używając właściwej lokalizacji administracyjnej, a nie powielać błąd i korygować granice....rozwiń całość

  Przesuwanie granic to absurd. Ktoś - Pan Dutkiewicz - jako pierwszy popełnił błąd i trzeba go skorygować używając właściwej lokalizacji administracyjnej, a nie powielać błąd i korygować granice.
  Per analogia: Czy to że większość Polaków nie mówi "przyszedłem", "wyszedłem" tylko "przyszłem", "wyszłem" ma oznaczać że oni mają rację i trzeba wprowadzić korekty w Słowniku ortograficznym? Więcej zdrowego rozsądku!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ha,ha...

  haha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 23

  No i widzicie co znaczy nie słuchać głosu czytelników/mieszkańców W-wia.
  MAŚLICE czy PILCZYCE, przy ŚLĄSKA czy przy ŚLĄSKIEJ - od początku mówiliśmy, że będą z tym kłopoty.
  A wiecie gdzie...rozwiń całość

  No i widzicie co znaczy nie słuchać głosu czytelników/mieszkańców W-wia.
  MAŚLICE czy PILCZYCE, przy ŚLĄSKA czy przy ŚLĄSKIEJ - od początku mówiliśmy, że będą z tym kłopoty.
  A wiecie gdzie usytuowany jest węzeł drogowy "Wrocław"? Uwaga - pod Łodzią!
  Powaga, sprawdźcie! Bo to Polska właśnie...
  A już najbardziej ubawił/a mnie dzisiaj nijaki/a GL pisząc, że Maślicach trwają prace przy budowie Tramwaju Plus. Ha,ha !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo