18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Miasto będzie walczyło ze szczurami. Już od soboty

Agata Wojciechowska
W sobotę (15 marca) rozpocznie się obowiązkowa deratyzacja przeprowadzona przez spółki miejskie. Zarządcy lub właściciele nieruchomości też mają obowiązek wyłożyć trutki. Zgodnie z regulaminem deratyzacja na potrwać do 1 kwietnia.

W sobotę rozpocznie się pierwsza w tym roku akcja deratyzacyjna we Wrocławiu. Obowiązek wyłożenia trutek na szczury spoczywa na właścicieli lub zarządców: bloków z piwnicą, barów i innych lokali gastronomicznych, sklepów spożywczych, magazynów żywności, gospodarstw rolnych, zakładów przetwórstwa żywności, szpitali, hoteli, pensjonatów, akademików, stołówek, wysypisk śmieci i innych miejsc, gdzie prowadzone jest zbieranie i przetwarzanie śmieci, schroniska dla zwierząt i ogrodu zoologicznego.

MPWiK zleciło deratyzację w sieci kanalizacji sanitarnej większej niż 500 mm. Z kolei Zarząd Zieleni Miejskiej ma pozbyć się szczurów z terenu Fosy Miejskiej.

Wydział Środowiska i Rolnictwa wrocławskiego magistratu poinformował, że na terenach ogólnodostępnych najczęstszą formą wykładania trutki będzie przez stacje deratyzacyjne. Jak one wyglądają? Są wielkości litrowego kartonu po mleku, które ma wejście idealne do szczura. Ma to zapobiec zjadaniu trutki przez zwierzęta domowe. Mimo to, warto uważać podczas spaceru z psem lub w tym czasie ograniczyć wypuszczanie z dom kotów. O wyłożonych trutkach będą także informowały odpowiednie znaki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska