Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław Maraton: 12 września ostro pobiegają

Paweł Pluta
Na trasie 1609 metrów panuje bardzo rodzinna atmosfera
Na trasie 1609 metrów panuje bardzo rodzinna atmosfera Fot. Mikołaj Nowacki
12 września po Wrocławiu będzie się biegało. I to ostro. O godz. 9 ponad 2 tysiące osób wystartuje na dystansach 42 km i 195 m. Kwadrans po starcie do 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, spod Stadionu Olimpijskiego ruszy druga edycja biegu rodzinnego "NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA", także pod patronatem HASCO-LEKU.

Jak wskazuje nazwa, bieg rodzinny będzie miał dystans 1 mili angielskiej, czyli 1609 metrów. Swój udział w imprezie zapowiedziało wielu znanych wrocławian. Do tego biegu przygotowuje się m.in. aktorska rodzina Chorosińskich.

- Sport i rekreacja odgrywają w naszym bardzo zabieganym życiu ogromną rolę - mówi Michał Chorosiński, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, znany także m.in. z serialu "M jak miłość". Na starcie stanie nie tylko z dziećmi, ale także z żoną - aktorką Dominiką Figurską.

- Każdą wolną chwilę wykorzystujemy na zabawę z naszymi pociechami. Najchętniej wybieramy te dyscypliny, które angażują wszystkich członków rodziny. W ubiegłym roku w biegu rodzinnym wystartowali nasi znajomi i świetnie się przy tym bawili. W tym roku postanowiliśmy pójść w ich ślady i pościgać się z naszymi maluchami

- Nastką, Matyldą i Józiem. Muszę powiedzieć, że przygotowania do zawodów już się rozpoczęły - dodaje Michał Chorosiński. Fenomen biegu rodzinnego polega na tym, że może wziąć w nim udział każdy bez względu na kondycję i wiek.

- Mila olimpijska nie powinna nikomu sprawić kłopotu. To dystans dla każdego - tłumaczy Waldemar Biskup, szef 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. Technika pokonania dystansu jest dowolna, bo można też maszerować.

W pierwszej edycji biegali młodsi i starsi. Na trasie pojawiły się nawet matki z małymi pociechami w... wózkach. Niektórzy z kolei biegali ze swoimi pieskami, a nawet kotami. W tym roku pytano już organizatorów, czy można biegać ze... szczurkiem!
- Rok temu w biegu rodzinnym wzięło udział ok. 1300 osób. Teraz liczymy, że będzie jeszcze więcej - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzecznik prasowy Miejskiego Centrum Sportu, które jest organizatorem.

Zawodnicy, którzy przekroczą linię mety, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez HASCO-LEK. Nie ma tu klasyfikacji, więc nagrodę może wylosować każdy, kto ukończył bieg. A są to skuter, laptop, rower, odtwarzacz MP3 i 10 krokomierzy. Pierwszych 2000 osób otrzyma od sponsora zestawy upominkowe: koszulkę, trzy preparaty dla zdrowia i urody z serii Natur Kaps, notes i długopis. Dla każdego dziecka HASCO-LEK ma maskotkę Tygrysa-Naturkapsika.

Uczestnikiem biegu rodzinnego może zostać każda osoba, bez względu na wiek i płeć. Warunkiem udziału jest zgłoszenie uczestnictwa do Biura Biegu, mieszczącego się na pergoli Stadionu Olimpijskiego, osobiście lub drogą elektroniczną, na adres [email protected] oraz przedstawienie aktualnego badania lekarskiego dopuszczającego do udziału w biegach długich lub podpisanie oświadczenia stwierdzającego uczestnictwo w biegu na własną odpowiedzialność (w przypadku osób niepełnoletnich - wyrażenie zgody przez prawnego opiekuna). Zgłoszenia przyjmowane są do 12 września, a udział w biegu jest bezpłatny.

1300 - tylu uczestników wzięło udział w zeszłorocznym biegu rodzinnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska