Wrocław: Kolarze ścigali się na obwodnicy (ZDJĘCIA)

SZEJ, Paweł Pluta
Jarosław Marycz z grupy Saxo Bank i Natalia Mielnik z Ogniwa Boxmet Dzierżoniów zwyciężyli w kolarskich zawodach o Puchar Wojewody Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca.

Około stu zawodników ścigało się na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia - od ul. Granicznej w kierunku Magnic. Sportowcy jako jedni z pierwszych mieli możliwość przetestować nawierzchnię AOW przed oddaniem jej do użytku. Kibice natomiast mogli przyjrzeć się efektom prac prowadzonych na obwodnicy.

Wyścig zorganizowano w dniu Święta Niepodległości, a trasa o długości ośmiu kilometrów wytyczona została wzdłuż autostradowej obwodnicy Wrocławia. Marycz, tegoroczny mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas, na jej pokonanie potrzebował dokładnie 9 minut i 8,11 sek. Dało mu to średnią prędkość niespełna 50 kilometrów na godzinę. Drugi czas, gorszy o 41,48 sek., uzyskał Konrad Tomasiak, a trzeci weteran Jerzy Sikora (-41,58 sek.). W kategorii zawodowców bezpośrednio za Mielnikiem uplasowali się Konrad Czajkowski z ekipy DHL Autor i Łukasz Bodnar, reprezentujący barwy CCC Polkowice.

W kategorii byłych zawodników bezkonkurencyjni okazali się kolarze, którzy w przeszłości ścigali się w barwach grupy Dolmel. W grupie starszej zwyciężył Henryk Charucki przed Zdzisławem Komisarukiem i Janem Brzeźnym. Wśród nieco młodszych zawodników najszybszy był Jerzy Sikora.

W kategorii masters zwyciężyli Jacek Jaremko (młodsi) oraz Krzysztof Łańcucki (starsi). Najlepszą kobietą okazała się Joanna Wołodźko. Do metry dojechało w sumie 99 zawodników, w tym 9 pań.