Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Kandydatów na prezydenta już ośmiu

M. Kozioł, H. Wieczorek
Grażynę Ostrowską wystawia ChIS
Grażynę Ostrowską wystawia ChIS Paweł Relikowski
Wrocławianka Anna Orzeł, wiceszefowa Polskiej Lewicy, zostanie ósmym już pretendentem do fotela prezydenta Wrocławia. Wystawi ją w przyszłym tygodniu Ruch Społeczny Wrocławianie, które zawiązało się w marcu.

RSW i Anna Orzeł raczej nie zaskoczą mieszkańców miasta. Ponad pół roku temu przekonywali, że najważniejszymi zadaniami na przyszłość ma być poprawa bezpieczeństwa w mieście, wzmocnienie roli rad osiedli i zmniejszenie przepaści między Wrocławiem A i B.

W piątek swój pomysł na stolicę Dolnego Śląska po wyborach ujawnili prof. Tadeusz Marczak i Grażyna Ostrowska. Marczaka wystawił Komitet Wyborczy Wyborców Polski Wrocław, Ostrowską - Chrześcijańska Inicjatywa Społeczna. Prof. Marczak, historyk Uniwersytetu Wrocławskiego, ruszy do walki z napisanym na sztandarach hasłem Odzyskajmy Wrocław dla Polski. Jego zdaniem, jest on zbyt niemiecki, a obecne władze miasta zaniedbują działania na rzecz jego polskiej tożsamości. Marczak jako przyszły prezydent ma zamiar dbać o lokalnych handlowców i odbudowywać wrocławskie życie kulturalne. Jak? Jako sztandarową imprezę zaproponował zorganizowanie Festiwalu Kultur Słowiańskich.

Ostrowska stanęła na czele drużyny Chrześcijańskiej Inicjatywy Społecznej. Ta partia wystawi listy kandydatów w 7 wrocławskich okręgach wyborczych i do ratusza. Kandydatką na prezydenta Wrocławia jest właśnie Ostrowska - nauczycielka z długim stażem. Chce walczyć z zadłużeniem Wrocławia. A także wspierać drobnych przedsiębiorców i lokalnych kupców. Dlatego mówi: Hipermarketom stop.

Jej koledzy zwracają uwagę na inne problemy: szukanie nowych miejsc prac y, bezpieczeństwo i miłość bliźniego, którą trzeba szerzyć w samorządzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska