Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: EURO doda miastu nowoczesności

Marcin Torz
Taśma bagażowa znajdzie się po prawej stronie schodów
Taśma bagażowa znajdzie się po prawej stronie schodów wizualizacje inwestora
Podróżni, którzy będą wyruszali w podróź z przebudowywanego właśnie Dworca Głównego PKP mogą spodziewać się wielu nowinek technicznych, których wcześniej w budynku nie było.

Wielkim ułatwieniem dla nich będą ruchome schody. - Zostaną zamontowane w holu głównym. Wjedziemy nimi na pierwsze piętro - opowiada Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy wrocławskiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP.

Schody ruchome wiozące pasażerów na perony pojawią się też w tunelu zlokalizowanym za tym, który jest obecnie użytkowany (czyli od strony poczty). W głównym korytarzu (teraz jest zamknięty) schodów ruchomych na perony nie przewidziano. Za to zwykłe będą miały z prawej strony taśmy bagażowe. Na nich położymy torbę, która pojedzie do góry. - Kolejne udogodnienie to windy: na peronach, ale także w budynku głównym i parkingu podziemnym - dodaje Bartłomiej Sarna.
To nie koniec nowinek technicznych na Dworcu Głównym. Zamontowany zostanie taki system nagłośnienia, że bez problemu usłyszymy, z którego peronu ma odjechać nasz pociąg. Tablice z odjazdami pociągów nie powinny się już zacinać przy wyświetlaniu kierunku jazdy, bo będą elektroniczne, wykonane w technice LED.

Tak już jest w większości państw Europy, ale my się doczekamy tego dzięki mistrzostwom Euro 2012.
Nowoczesnej techniki nie zabraknie także na stadionie. Pojawią się tam dwa telebimy na trybunach, każdy wielki jak ściana Banku Zachodniego w Rynku. Ich powierzchnia to 90 mkw. Nie będą jednak największe w Polsce. Przebija nas Poznań, który już zainstalował na stadionie Lecha telebim o powierzchni 116 mkw.

200 monitorów LCD zostanie zainstalowanych na piłkarskim stadionie na Pilczycach

Dodatkowo na pilczyckiej arenie będzie pojawi się 200 ekranów, które znajdą się na wokół trybun i w biznesklubie. - Na nich widzowie ujrzą aktualny wynik i najważniejsze statystyki meczu, a także wyniki innych spotkań, odbywających się w tym samym czasie - zdradza Maciej Nowaczyk ze spółki Wrocław 2012.

Podczas przerwy będą powtarzane najefektowniejsze akcje pierwszej połowy, zarejestrowane dzięki kilkudziesięciu kamerom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska