Wrocław: Epitafium przy św. Mikołaja odzyskuje blask

Redakcja
Konserwatorki Małgorzata Cieloch i Kamilia Czerniak przywracają świetność pochodzącemu z 1713 r. epitafium na budynku kurii prawosławnej przy ul. św. Mikołaja. Prace ruszyły w ubiegłym tygodniu. Usuwanie nawarstwień i zabrudzeń potrwa jeszcze prawie dwa tygodnie.

- Nie wiemy, na czyją cześć ufundowano pamiątkową tablicę i dlaczego wmurowano ją akurat tutaj - mówią konserwatorki. Płyty teraz zostaną zabezpieczone i odnowione, ale treść napisów odtworzona będzie po ustaleniu ich dokładnego kształtu i sensu. W archiwach brak zapisów czy zdjęć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie