Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Dziś Zaduszki jazzowe w Imparcie

Justyna Kościelna
Jazzowe zaduszki w Centrum Sztuki Impart (Wrocław, ul. Mazowiecka 17) będą dziś dedykowane facetowi, który dostał stypendium im. Krzysztofa Komedy (1974), wygrywał Jazz nad Odrą (i jako muzyk, i jako kompozytor) w czasach, kiedy był to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce i wreszcie założył najbardziej wyjątkowy teatr muzyczny w Polsce - Teatr Instrumentalny.

Świetnego saksofonistę, jedną z najbarwniejszych postaci wrocławskiego świata muzyki, czyli zmarłego w sierpniu Ryszarda Gwalberta Miśka, będą wspominać jego koledzy po fachu, m.in. Zbigniew Czwojda, Tomasz Kasiukiewicz, Janusz Konefał, Jacek Krzaklewski i Adam Skrzypek.

Koncert rozpocznie się o godz. 20. Wstęp jest wolny, ale należy mieć zaproszenie. Rezerwacje pod numerami: 71-341-94--32 lub 71-344-69-66.

Powspominać wspaniałych artystów będzie też można w kinie. Dziś i jutro w sali NOT kina Warszawa (ul. Piłsudskiego 74) wyświetlone będą filmy, w których grali zmarli w 2010 roku ludzie kina: Elżbieta Czyżewska, Wojciech Siemion, Jerzy Stefan Stawiński, Jerzy Turek i Janusz Zakrzeński. Niestety, w czwartek do tej długiej listy musieliśmy dopisać również wrocławskiego reżysera, Stanisława Lenartowicza, którego znakomity "Giuseppe w Warszawie" (z Elżbietą Czyżewską w roli Marii) zostanie pokazany w środę o godz. 18. Poza tym w programie: obie części "Nad Niemnem" z Januszem Zakrzeńskim (wt. g. 18) oraz "Eroica", oparta na scenariuszu Jerzego Stefana Stawińskiego, w której zagrali niezapomniani Jerzy Turek i Wojciech Siemion (śr. g. 20).

Współpraca KH

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska