Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje...

  Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje opanują miasto

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje opanują miasto

  ©Piotr Warczak

  Zdjęcia z Mikołajem, upominki i zabawy, wspólne kolędowanie oraz zaświecenie 20-metrowej choinki, to tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają dziś na najmłodszych na wrocławskim Rynku.
  Wrocław: Dziś rozbłysną świąteczne iluminacje, a mikołaje opanują miasto

  ©Piotr Warczak

  Dziś o zmierzchu, między godz. 16 - 17, rozbłysną we Wrocławiu świąteczne iluminacje. O godz. 18 prezydent Rafał Dutkiewicz zaświeci 20-metrową choinkę, która zdobi od dwóch tygodni wrocławski Rynek.

  Tradycyjnie na najmłodszych czekać będą słodkie prezenty. Fani muzyki będą mogli posłuchać mikołajkowego koncertu. Wystąpi wrocławski zespołu Soul City, finalista programu X-Factor. Natomiast o godz. 19 rozpocznie się nagrywanie teledysku, który w święta pojawi się w telewizji. Mieszkańcy wraz z zespołem zaśpiewają wspólnie kolędy.

  Natomiast w godz 12 - 14 Towarzystwo Miłośników Wrocławia organizuje VIII Wrocławskie Święto ul. Św. Mikołaja. W samo południe zabrzmi dzwon na wieży kościoła garnizonowego Św. Elżbiety, pojawi się święty Mikołaj- Biskup z Myry. Dziesięć minut później św. Mikołaj przywita dzieci na placu przy kościele Św. Elżbiety. Najmłodsi otrzymają słodycze i zostaną zaproszeni do kolorowego korowodu, który przejdzie przez wrocławski Rynek. Dzieci usłyszą też legendę o historii nazwy ulicy św. Mikołaja.

  Wrocławskie galerie handlowe też przygotowały dla najmłodszych wiele mikołajkowych niespodzianek.

  W Pasażu Grunwaldzkim na najmłodszych od godz. 16 na poziomie 0 czekał będzie prawdziwy Mikołaj, który przybędzie na saniach ciągniętych przez psy zaprzęgowe, które zostaną z nim podczas całego spotkania. Mikołaj rozda dzieciom kilkaset prezentów. Najmłodsi dowiedzą się, jak wygląda codzienne życie w kraju Mikołaja, poznają eskimoskie ubrania, instrumenty, a także zwyczaje dalekiej północy. Dzieci nudzić się na pewno nie będą, bo przygotowane dla nich są m.in. warsztaty plastyczne. Każdy maluch, który weźmie udział w spotkaniu, dostanie też bezpłatne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

  W centrum handlowym Arkady na dzieci od godz. 14 do 20 czekać będzie Mikołaj i śnieżynki, z którymi będzie można zrobić sobie bezpłatne zdjęcie. Mikołaj i jego pomocnicy będą wszystkich częstować słodyczami. Nie zabraknie tam zabaw mikołajkowych.

  W Magnolii Park przy ul. Legnickiej przez cały dzień na dzieci czeka św. Mikołaj. Mieszka on w specjalnie zbudowanym domku, gdzie każde dziecko będzie mogło go odwiedzić i opowiedzieć mu o swoich marzeniach oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Mikołaja odwiedzić będzie można do 23 grudnia. Przez ten czas na dzieci będą mogły uczestniczyć w animowanych zabawach, słuchać bożonarodzeniowych opowieści i wykonywać ozdoby choinkowe.

  Tymczasem rano św. Mikołaj wraz z orszakiem pomocników ruszył na rowerze spod Arkad Wrocławskich i przejechał do Rynku. Napotkani cykliści dostaną cukierki, zaś kierowcy blokujący pasy dla rowerów - rózgi. W godz. 15-18 cały orszak będzie można spotkać w sklepie PM Rider przy ul. Powstańców Śląskich 5. Dla tych, którzy nie porzucili swoich rowerów na zimę, Mikołaj przygotował przydatne gadżety. Śnieżynki zaś będą notować wszelkie życzenia i marzenia rowerowe, które zostaną przekazane sekcji rowerowej z wrocławskiego Urzędu Miejskiego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  kockodo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 32 / 36

  w każdym markecie mikołaj jednocześnie, to ilu tych świętych mikołajów jest :) ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Propozycja

  Wrocławianin NL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 26

  Lepiej zróbcie jak w Holandii już wczoraj .Mikołaja w czerwieni na białym koniu , którego udaje murzyn pomalowany białą pastą .Odlot na maksa i poprawnie politycznie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niszczenie tradycji

  sanie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 23

  szczególnie pomylonym pomysłem jest Mikołaj na rowerze, od razu wiadomo, że to nie Mikołaj tylko przebieraniec, biedne te dzieci, które go zobaczą

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo