Wrocław: Bezpłatne warsztaty dla kobiet z problemem...

  Wrocław: Bezpłatne warsztaty dla kobiet z problemem nietrzymania moczu

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Co trzecia kobieta ma problem z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządów rodnych albo słabą jakością życia seksualnego. W całej Polsce rozpoczyna się właśnie kampania edukacyjnej pt. „Co trzecia”. W ramach tej akcji w najbliższą sobotę (26 listopada) we Wrocławiu odbędzie się bezpłatny warsztat trenowania mięśni dna miednicy.
  Aktorka Paulina Holtz jest jedną z ambasadorek kampanii społecznej pt. „Co trzecia” . Dotyczy ona problemu nietrzymania moczu i zachęca do profilaktyki mięśni dna miednicy.

  Statystyki są alarmujące – co trzecia kobieta ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Średnio upływa 9 lat, zanim zgłosi się do lekarza. Problem nietrzymania moczu dotyczy przede wszystkim kobiet: połowę po 50 roku i 10-15 procent w wieku 20-30 lat.


  – Wśród młodych kobiet w grupie ryzyka są szczególnie kobiety po porodzie - mówi Šárka Solecka, lekarka, prezes stowarzyszenia BuggyGym oraz pomysłodawczyni treningów Pelvic Floor Safe. – Moja praca z kobietami po porodzie pokazuje, jak wiele z nich cierpi na problem nietrzymania moczu, dysfunkcje dna miednicy oraz inne dolegliwości, będące konsekwencją urazów porodowych i nieprawidłowego treningu po ciąży. Drugą bardzo ryzykowną grupą są kobiety uprawiające wyczynowo sport. Kobieca miednica nie jest przystosowana do dużego obciążenia typu biegi długodystansowe, podnoszenie ciężarów czy treningi na trampolinie. Uprawiając sport w sposób nieprawidłowy, nie dbając o mięśnie dna miednicy, można doprowadzić do wysiłkowego nietrzymania moczu – dodaje Šárka Solecka.

  Aby uświadomić kobietom istotę problemu i pokazać jego rozwiązanie, Fundacja Force Feminite i Stowarzyszenie BuggyGym organizują dla pań bezpłatne warsztaty edukacyjne.

  – Warsztaty Pelvic Power to cykl teoretyczno-praktycznych spotkań, które odbędą się w listopadzie w największych polskich miastach – zapowiada współpracująca z organizatorami warsztatów Danka Rolinger-Bednarska z . – Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez: ginekologa, położną, fizjoterapeutę oraz trenera Pelvic Floor Safe. Wykłady teoretyczne będą dotyczyły anatomii kobiecego dna miednicy, funkcji mięśni oraz nowoczesnych rozwiązań telemedycznych takich jak PelviFly – system telerehabilitacji mięśni dna miednicy stworzony przez polski startup, umożliwia trening w domowym zaciszu pod zdalną opieką specjalisty. W czasie warsztatów zaprezentowana zostanie koncepcja Pelvic Floor Safe - nowatorski program dostosowywania aktywności fizycznej i uprawianych dyscyplin sportowych do potrzeb kobiet z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Podczas części praktycznej uczestniczki będą mogły nauczyć się poprawnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

  We Wrocławiu zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę (26.11.) Data: 26.11.2016 (sobota) w godzinach 10 – 14 na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego (budynek Delta, ul. Duńska 9). Oto program:

  9:30 - 10:00 – Rejestracja
  10:00 - 10:20 – Rozgrzewka sportowa
  10:20 - 10:45 – Przerwa kawowa
  10:45 - 11:00 – Otwarcie wydarzenia przez organizatorów: Fundacja Force Feminite i Stowarzyszenie Buggy Gym.
  11:00 - 12:30 – Prelekcje:
  • Problem nietrzymania moczu wśród kobiet – dr Irena Jałocha – ginekolog,
  • Mięśnie dna miednicy i ich rola w życiu kobiet – Urszula Herman – fizjoterapeuta,
  • Poród okiem położnej, czyli prawdy i mity, które mają wpływ na jego przebieg – Ewa Wojciech – położna,
  • 11:45 -12:00 – Przerwa na lunch
  • Telemedycyna dla zdrowia kobiet – dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, Anna Skotny – Pregnabit, Urszula Herman – Pelvifly,
  • Sport bezpieczny dla kobiet – Pelvic Floor Safe – Ewa Grajewska.


  14:00 – Zakończenie.
  Kontakt do zapisów: rejestracja na stronie www.cotrzecia.pl lub e-mail: info@cotrzecia.pl

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nietrzymanie moczu

  suchyporanek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przy problemie moczenia nocnego konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna, ponieważ powodów moczenia nocnego może być wiele. Zapraszam na stronę suchyporanek.pl gdzie można znaleźć porady oraz...rozwiń całość

  Przy problemie moczenia nocnego konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna, ponieważ powodów moczenia nocnego może być wiele. Zapraszam na stronę suchyporanek.pl gdzie można znaleźć porady oraz odpowiedzi na wiele pytań zadawanych przez rodziców których dzieci ten problem dotyczy. Jeśli pojawią się jakies pytania, chętnie na nie odpowiem.
  Pozdrawiam
  Przedstawiciel serwisu suchyporanek.plzwiń

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »