Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław: aktywiści otwierają biuro klimatyczne. Czym będzie się zajmować?

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
- Pragniemy by we Wrocławiu żyło się lepiej. By stał się on miejscem zeroemisyjnym, zielonym, przyjaznym. Dlatego w przyszłości planujemy się rozwijać, by mieszkańcy znaleźli u nas oparcie w ich dążeniu do tego samego celu – deklaruje  Agata Tannenberg-Ratajczak. - To pierwsza taka inicjatywa w Polsce – podkreśla.
- Pragniemy by we Wrocławiu żyło się lepiej. By stał się on miejscem zeroemisyjnym, zielonym, przyjaznym. Dlatego w przyszłości planujemy się rozwijać, by mieszkańcy znaleźli u nas oparcie w ich dążeniu do tego samego celu – deklaruje Agata Tannenberg-Ratajczak. - To pierwsza taka inicjatywa w Polsce – podkreśla. zdjęcie ilustracyjne / Piotr Krzyżanowski
„Huba” już działa! Aktywistki i aktywiści z „Akcji Miasto” oraz „Koalicji Wrocławska Ochrona Klimatu” otworzyli pierwszy w Polsce hub aktywistyczny, który ma za zadanie wesprzeć mieszkańców i innych działaczy na rzecz klimatu w ich inicjatywach. - To pierwsze takie biuro w Polsce - mówi Agata Tannenberg-Ratajczak, koordynatorka biura medialnego „Huby”.

Do „Huby” można się zgłaszać w różnych sprawach. - Kogoś niepokoi fakt, że sprzed jego domu ma zniknąć drzewo, na którym jest gniazdo, ma wątpliwości dotyczące wycinki traw lub ilości spalin, jakie emitują przejeżdżające przez spokojną ulicę samochody – wymienia Agata Tannenberg-Ratajczak, koordynatorka biura medialnego „Huby”. - Naszym zadaniem jest wesprzeć osoby, które chcą działać na rzecz klimatu w mieście, nie przejmując przy tym ich roli, a jedynie ją wzmacniając.

Warto zaznaczyć, że „Huba” nie zajmuje się adopcją zwierząt czy zaginionymi pupilami. Nie organizuje także akcji czy protestów, ale udziela wsparcia. - Możemy utworzyć wydarzenie na facebooku, stworzyć ulotkę, skontaktować interesanta z mediami i ekspertami, podpowiedzieć gdzie zgłosić na przykład zgromadzenie, czy pomóc napisać petycję. Chcemy też służyć radą i doświadczeniem, jakie zdobyliśmy jako aktywiści – wyjaśnia koordynatorka.

- Pragniemy, by we Wrocławiu żyło się lepiej. By stał się on miejscem zeroemisyjnym, zielonym, przyjaznym. Dlatego w przyszłości planujemy się rozwijać, by mieszkańcy znaleźli u nas oparcie w ich dążeniu do tego samego celu – deklaruje Agata Tannenberg-Ratajczak. - To pierwsza taka inicjatywa w Polsce – podkreśla.

Biuro przy ul. Hercena 13 czynne jest od poniedziałku do środy w godzinach 11.00 – 15.00. Pracownicy proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny. - Wciąż działamy na rzecz organizacji, z których się wywodzimy – mówi koordynatorka. - Staramy się jednak na zmiany urzędować w placówce – dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska