Wrocław: Akcja policji na parkingu podziemnym [FILM]

sz
Wrocławscy policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców zatrzymali 24-letniego pseudokibica poszukiwanego listem gończym za udział w grupie przestępczej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Mężczyzna, związany ze środowiskiem pseudokibiców, wpadł w ręce policjantów gdy przyjechał do mieszkania na terenie Krzyków. Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

24-latek od roku ukrywał się przed organami ścigania. Był ostatnim członkiem zorganizowanej narkotykowej grupy przestępczej rozbitej w 2018 r. przez wrocławskich policjantów.

Przypomnijmy, że policjanci zatrzymali łącznie 13 członków grupy, a wśród nich jednego z liderów bojówki wrocławskich pseudokibiców.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli blisko 2 kilogramy marihuany, amfetaminy, haszyszu oraz MDMA. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 75 tys. złotych. Ponadto zabezpieczono blisko 120 tys. złotych gotówki pochodzącej z handlu środkami odurzającymi, a także wagi do porcjowania narkotyków.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przedstawiła podejrzanym zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu znacznymi ilościami środków odurzających, prania pieniędzy pochodzących z narkotyków, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią.

Tylko w 2017 roku grupa wprowadziła do obrotu, głównie w środowisku pseudokibicowskim, ponad 22 kg środków odurzających. Wobec 6 z podejrzanych, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wideo

Dodaj ogłoszenie