WPO Alba: Odpowiedzialni i ekologiczni

  WPO Alba: Odpowiedzialni i ekologiczni

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  WPO Alba już trzykrotnie sięgała po Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. Firma od lat uczy Dolnoślązaków, jak segregować odpady i ma na tym polu spore osiągnięcia. Udowadnia, że biznes odpowiedzialny społecznie zmienia oblicze regionu. Charakterystyczne logo WPO Alba z płatkiem śniegu na stałe wpisało się w krajobraz Wrocławia. Grupa, która ma za sobą ponad 60 lat doświadczeń w gospodarce odpadami, pojawiła się tutaj w połowie lat 90., w 2004 r. zostając inwestorem strategicznym WPO. Dzisiaj WPO Alba zagospodarowuje blisko 60 proc. z 250 tys. ton wytwarzanych w mieście odpadów komunalnych, dba o czystość ulic i jest jednym z liderów edukacji ekologicznej w regionie.
  WPO Alba: Odpowiedzialni i ekologiczni

  ©fot. Materiały prasowe

  Dla ekologii
  Firma od lat prowadzi działania, które zmieniają podejście mieszkańców regionu do recyklingu.
  - Dzisiaj obsługujemy blisko 20 tysięcy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Miesięcznie odbieramy od indywidualnych klientów nawet 50 tys. żółtych worków na tworzywa sztuczne. To wymierne rezultaty programów, które rozpoczynaliśmy kilka lat temu, a na których wzorują się obecnie też inne firmy z naszego sektora - mówi Aleksandra Brzoza z WPO Alba.

  WPO Alba jest kojarzona z kampanią "Żółty worek". W jej ramach od ponad dwóch lat firma dostarcza mieszkańcom gminy m.in. Wrocław, Czernica, Milicz i Strzelin bezpłatne żółte worki na tworzywa sztuczne, metal oraz opakowania wielomateriałowe, propaguje też recykling makulatury, dostarczając mieszkańcom pojemniki na papier. Prowadzi lekcje edukacyjne w szkołach i promuje inicjatywy popularyzujące wiedzę na temat świadomego gospodarowania odpadami.

  - Stawiamy na informację, zwłaszcza w zakresie zmieniających się przepisów o gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Ostatnio wspólnie z Centrum Transferu Technologii przeprowadziliśmy specjalne szkolenie dla ok. 100 przedsiębiorców z Dolnego Śląska w zakresie zmian, jakie niesie nowa ustawa - mówi Aleksandra Brzoza z WPO Alba.

  Dla biznesu
  Zaangażowanie w działania na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej mieszkańców regionu dostrzegła też kapituła Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych, trzykrotnie nagradzając WPO Alba tym tytułem. Mimo że firma ma na koncie też inne prestiżowe nagrody, m.in. Gazelę Biznesu czy przyznaną przez Prezydenta RP nagrodę Promotora Ekologii, certyfikat
  DCG ma dla niej szczególne znaczenie.

  - To prestiżowe i ważne wyróżnienie o rozpoznawalnej randze i znaczeniu. Tym ważniejsze, że stworzone z myślą o Dolnym Śląsku, regionie, który i nam pozostaje najbliższy. Certyfikat potwierdził, że nasi klienci mogą mieć pewność, że współpracują z rzetelnym, wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem - mówi Marcin Łucarz, dyrektor handlowy w WPO Alba. Przedsiębiorstwo pozostaje jednym z największych podmiotów na rynku gospodarowania odpadami we Wrocławiu. Współpracuje z setką spółdzielni mieszkaniowych, kilkoma tysiącami wspólnot mieszkaniowych i ponad 5 tys. firm i instytucji publicznych. Do grona jej klientów zaliczają się strategiczne dla regionu zakłady przemysłowe.

  Dla mieszkańców
  Jak wiele firm nagradzanych tytułem DCG, WPO Alba stawia na innowacje i rozwój. W 2007 r. uruchomiła nowoczesną sortownię odpadów komunalnych, która rocznie jest w stanie zagospodarować nawet 210 tys. ton i daje zatrudnienie ok. 50 osobom. Na tym nie koniec zmian. W lipcu 2012 r., na Kuźnikach, gdzie zlokalizowana jest sortownia, uruchomiono jeden z najnowocześniejszych w Polsce systemów do chemicznej neutralizacji gazów złowonnych. Firma stale modernizuje też flotę. W planach są inwestycje podnoszące poziom odzysku i recyklingu.

  - Wrocław ma szansę dorównać w tym zakresie największym europejskim miastom. Najważniejsze jednak, że we wszystkich działaniach, jakie prowadzimy w tym celu, kierujemy się troską o dobro mieszkańców. Uwzględniamy ich potrzeby i głosy. W końcu to, co robimy jest rodzajem ważnego zobowiązania, które podejmujemy względem lokalnej społeczności - mówi Marcin Łucarz, dyrektor handlowy w WPO Alba.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo