Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze z Wrocławia pomagają zwierzętom uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Robert Migdał
Uniwersytet Przyrodniczy pomaga też zwierzętom poza punktem na Dworcu Głównym PKP, w swoich klinikach
Uniwersytet Przyrodniczy pomaga też zwierzętom poza punktem na Dworcu Głównym PKP, w swoich klinikach archiwum Uniwersytetu Przyrodniczego
Nie tylko ludzie uciekający z ogarniętej wojną Ukrainy potrzebują pomocy. Potrzebują jej także zwierzęta należące do Ukraińców: koty, psy, fretki. Dlatego wielkie brawa należą się studentom i lekarzom z Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy razem z innymi wolontariuszami prowadzą na Dworcu Głównym PKP punkt żywieniowy dla zwierząt uchodźców, oraz leczą zwierzęta zza naszej wschodniej granicy.

Punkt Pomocy Weterynaryjnej, który znajduje się na Dworcu Głównym PKP, niesie każdego dnia pomoc dziesiątkom zwierząt, które dotarły do Wrocławia razem z uchodźcami z Ukrainy. Oprócz spraw urzędowych (można tu dostać pozwolenie na legalne przebywanie czworonogów nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Unii Europejskiej), psy, koty i inne czworonogi mogą otrzymać pomoc po wyczerpującej podróży (wodę, jedzenie i pomoc weterynaryjną).

Dodatkowo wolontariusze rozdają właścicielom czworonogów smycze, szelki i transportery - bo nie wszyscy je mają.

Uniwersytet Przyrodniczy pomaga też zwierzętom poza punktem na Dworcu Głównym PKP, w swoich klinikach.

"Przyjmujemy przypadki nagłe lub takie, którymi nie można się zająć na dworcu, np. z zaburzeniami ze strony układu moczowego czy pokarmowego. Ponadto pobieramy materiał do badań serologicznych w kierunku wścieklizny" - informuje prof. Wojciech Niżański z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich.

Historie zwierząt, które trafiły do ambulatorium psów i kotów na Klinice Chirurgii, łapią za serce. Weterynarze przyjęli np. 16-letnią, mocno schorowaną suczkę, która spędziła w podróży do Polski ponad dwa dni. Była tak odwodniona i zmęczona, że nie miała siły stać. Okazało się, że nie był to jej jedyny problem - w czasie badania USG lekarze zdiagnozowali u niej ogromnego guza wątroby.

Za leczenie, badania czy prześwietlenie kliniki nie pobierają opłat. Właściciele muszą zapłacić jedynie za leki i ewentualne materiały potrzebne do wykonania zabiegów.

Zobaczcie zdjęcia:

Uniwersytet Przyrodniczy pomaga też zwierzętom poza punktem na Dworcu Głównym PKP, w swoich klinikach

Wolontariusze z Wrocławia pomagają zwierzętom uchodźców z Uk...

Więcej informacji o pomocy dla uchodźców z Ukrainy znajdziesz w serwisie specjalnym POMAGAMY UKRAINIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska