Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewoda: Szpital polowy we Wrocławiu powstanie przy Rakietowej

MAR
Szpital polowy ma działać w centrum kongresowym przy Rakietowej
Szpital polowy ma działać w centrum kongresowym przy Rakietowej Tomasz Hołod
Wrocławski szpital polowy dla zakażonych koronawirusem powstanie na terenie centrum konferencyjnego przy ulicy Rakietowej, tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Taką decyzję ogłosił dziś wojewoda dolnośląski. - Czekamy na formalną zgodę ministerstwa zdrowia. Braliśmy pod uwagę sześć lokalizacji - mówi wojewoda Jarosław Obremski.

Powołany przez wojewodę zespół brał pod uwagę jeszcze m.in. Halę Ludową, Stadion Wrocław, halę Orbita, a także poszpitalne budynki przy ul. Traugutta i Chałubińskiego.

Budowa szpitala polowego we Wrocławiu ma się rozpocząć w ciągu trzech tygodni. Ma tam powstać około 300 - 350 miejsc dla chorych, w tym 50 łóżek z respiratorami.

Zobacz także

- Centrum przy Rakietowej to najlepsza możliwa lokalizacja. Jest tam sala o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych i druga podobna, którą można w dwa tygodnie wykończyć i przystosować pod potrzeby szpitala. Mamy tam prostą konstrukcję, łatwo ten obiekt zaadaptować. Teren jest też dobrze skomunikowany - wylicza wojewoda.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował wynajem obiektu. Trwają negocjacje z właścicielem.

Zobacz także

- Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu tłumaczy, że już 317 powiatów w Polsce spełniło kryteria czerwonej strefy.- Najbliższe tygodnie, najbliższe miesiące, może kwartały i oby nie lata, będą najtrudniejsze dla Polski od dziesięcioleci - stwierdził premier.Z jakimi nowymi obostrzeniami i zasadami się to wiąże? Co wolno w czerwonej strefie, a co jest zakazane? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Od soboty cała Polska będzie czerwoną strefą - zapowiedział premier

- Najprawdopodobniej podejmiemy decyzję o tym, że również wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu - powiedział w Sejmie Mateusz Morawiecki. Szkoły podstawowe miałyby działać w podobny sposób, jak szkoły średnie - w strefie żółtej nauka odbywałaby się w systemie hybrydowym, a w strefie czerwonej - wyłącznie zdalnie. Na czym polega system hybrydowy? Uczniowie przez tydzień uczyliby się w murach szkoły, a przez tydzień - w domach. To pozwoli zmniejszyć zagęszczenie w budynkach szkół.- W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową - sprecyzował po posiedzeniu Sejmu rzecznik rządu Piotr Müller.Które klasy będą uczyły się zdalnie? Zobacz na następnych slajdach.

Nauka zdalna w szkołach podstawowych - które klasy i od kiedy?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska