Wojciech Żmija, policjant z Wrocławia, mistrzem Polski w karate (ZDJĘCIA)

WSK
Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu został mistrzem Polski w karate kyokushin Dolnoślaska policja
Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zdobył złoty medal w kategorii Open Senior +35 na XV Mistrzostwach Polski Seniorów Open w Koszalinie. Różne kategorie reprezentowało łącznie blisko 170 zawodników z różnych federacji z całej Polski.

Zawody, które odbyły się 25 października w Koszalinie, gościły zarówno seniorów jak i juniorów - łącznie blisko 170 zawodników. To największa krajowa impreza karate kyokushin. Na uroczystym otwarciu obecni byli m.in. Piotr Jodliński, prezydent Koszalina, Stanisław Gawłowski, wiceminister ochrony środowiska. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym Eugeniusz Dadzibug.

Zawody rozegrane były w formule open, więc bez podziału na kategorie wagowe i z jednym zwycięzcą. Został nim właśnie Wojciech Żmija.

Podinsp. Wojciech Żmija drugi raz z rzędu został Mistrzem Polski. Podczas wspomnianych zawodów przedstawiciele Polskiego Związku Karate powołali policjanta do kadry narodowej. Teraz wybierze się on na swoje pierwsze zgrupowanie kadry Polski, które zaplanowano na 4-8 listopada w Zakopanem. Policjant przygotowuje się do Mistrzostw Europy Open Karate Kyokushin i Pucharu Europy, które odbędą się w 29 i 30 listopada tego roku w Sosnowcu.