(PJ)Zaktualizowano
Koszykarze WKK Wrocław przegrali z Polfarmex-em Kutno 85:88 (19:27, 28:21, 16:10, 22:30) w 27. kolejce I ligi mężczyzn. Na ostatnią kwartę Wrocławianie wyszli prowadząc, ale ostatecznie drużyna z Kutna wygrała różnicą trzech punktów.

Porażka WKK Wrocław z Polfarmeksem boli podwójnie zarówno kibiców, jak i zawodników, ponieważ na dziesięć minut przed końcem spotkania zawodnicy z Dolnego Śląska wygrywali. Rzutu na wagę dogrywki nie trafił w decydującym momencie Jakub Koelner, jeden z liderów ekipy Tomasza Niedbalskiego.

Początek meczu należał do przeciwników z Kutna, którzy wygrali pierwszą kwartę 27:19. Wrocławianie jednak nie spuścili głów w dół i stopniowo doganiali rywali. Po celnych rzutach za trzy punkty Kamila Fiedukowiecza i Dominika Rutkowskiego koszykarze z Dolnego Śląska schodzili do szatni z jednopunktową stratą do przyjezdnej ekipy.

Po przerwie obie drużyny były nieskuteczne, a gra wyglądała chaotycznie. Gospodarze bardzo szczelnie ustawiali się w defensywie, dzięki czemu ekipa z Kutna zdobyła tylko 10 punktów w tej odsłonie. Przed ostatnią kwartą WKK prowadził sześcioma oczkami.

W decydującej partii Polfarmex szybko doprowadził do remisu. Gra była bardzo wyrównana. W ostatniej akcji spotkania zespołowi Tomasza Niedbalskiego zabrakło szczęścia. Z piłką popędził Jakub Koelner, który zszedł na lewą stronę i oddał próbę z dystanu, ale spudłował.

Drużyna WKK obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie wrocławianie zagrają w sobotę na wyjeździe w Pruszkowie z ZB.

WKK Wrocław - Polfarmex Kutno 85:88 (19:27, 28:21, 16:10, 22:30)
WKK: Koelner 21, Rutkowski 21, Pieloch 16, Patoka 14, Jędrzejewski 7, Fiedukiewicz 3, Ciechociński 2, Józefiak 1, Kroczak 0.
Polfarmex: Sobczak 18, Majewski 15, Gospodarek 13, Marek 13, Żmudzki 10, Czyżnielewski 7, Fiszer 7, Pawlak 3, Obarek 2.