Wiwat mistrz! Szóste złoto dla Chemika Police

Sebastian Szczytkowski
Chemik Police został najlepszą drużyną siatkarek w Polsce. W ostatnim meczu sezonu wygrał dwa sety z Grot Budowlanymi Łódź i to wystarczyło do kolejnego mistrzostwa. Całe spotkanie skończyło się wynikiem 3:1.

Chemik Police ozłocił się po raz szósty w historii i czwarty raz z rzędu. Dzięki temu w klasyfikacji wszech czasów wyprzedził za jednym zamachem trzy kluby: Płomień Milowice, Czarnych Słupsk oraz Start Łódź. Dostał się do czołówki najbardziej utytułowanych drużyn siatkarek w Polsce.

Było co fetować i czego gratulować dominatorkom. Ta koronacja była dla nich wyjątkowa. Po raz pierwszy w dekadzie zagrały decydujące spotkanie we własnej hali, a nie na wyjeździe. Szampany wystrzeliły nie we Wrocławiu, nie w Trójmieście, a wreszcie w Szczecinie.

Wrzawa w hali była potężna. Wszystkie miejsca parkingowe przed Azoty Areną były zajęte. Podobnie jak krzesełka w hali. Taka frekwencja towarzyszyła tylko meczom Chemika w Lidze Mistrzyń.

Poziom emocji w pierwszym secie przypominał europejskie starcia policzanek. Grot Budowlani Łódź nie mieli już nic do stracenia, więc postanowili zyskać. Ich asy serwisowe oraz bloki zmusiły Jakuba Głuszaka do zażądania przerwy. Dopiero po udanej wideo weryfikacji trenera gospodynie wyszły na prowadzenie 17:16, które powiększały do stanu 25:19. Budowlane zdemolowała zagrywkami Joanna Wołosz.

Rozgrywająca, która przed meczem przefarbowała włosy z jasnego blondu na niebieski, zaimponowała ostrzałem również w drugim secie. Łodzianki stały bezradne i nie potrafiły zareagować na to, że przewaga Chemika rośnie do stanu 12:7. Identyczną przewagę Chemik miał na finiszu. 25:20 i drużyna Głuszaka wyskoczyła w kierunku dachu hali. Przy wyniku 2:0 w setach mistrzostwo stało się faktem. Ostatni punkt zdobyła atakiem z obiegnięcia Agnieszka Bednarek-Kasza.

Chemiczki miały na pierwsze podskoki i szalone okrzyki 10 minut. Po przerwie musiały wrócić na boisko i dokończyć spotkanie. Wygrały 3:1.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 26:24)
Chemik: Wołosz, Jagieło, Werblińska, Bednarek-Kasza, Vejlković, Zaroślińska, Zenik (l.) oraz Bełcik, Blagojević, Krzos (l.)

Materiał oryginalny: Wiwat mistrz! Szóste złoto dla Chemika Police - Głos Szczeciński