Śląsk Wrocław

1

0 1 połowa

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• Od razu po golu Kante sędzia Stefański zakończył spotkanie. Wisła Płock 1:1 Śląsk Wrocław.

• Jak padł gol? To była ostatnia akcja meczu. Piłkarze Wisły znaleźli się w polu karnym gości, bodajże Kriwiec podał do środka, a tam znalazł się Kante, który wykonał znakomity zwód i precyzyjnie uderzył na bramkę. Piłka wpadła tuż przy słupku obok bezradnego Pawełka. Co za końcówka gospodarzy!

• GOL! GOL! WYRÓWNANIE! JOSE KANTE!

• Było groźnie! Przesunięty do ataku Byrtek zgrał piłkę w stronę Ilieva, ten już miał "dziubać" ją do siatki, ale wtedy jak spod ziemi wyrósł Mariusz Pawełek, który po raz kolejny dziś dobrze interweniował!

• Śląsk miał świetną okazję na podwyższenie rezultatu, ale Morioka i Biliński podeszli do tego zbyt nonszalancko.

• Trzy minuty doliczone.

• Biliński minimalnie minął się z piłką, zabrakło niewiele, by skierował ją do siatki.

• Znów nieudana próba ataku w wykonaniu gospodarzy.

• Stjepanović za Madeja.

• Wisła jakoś bez przekonania, nie wyglądają, jakby mieli tu wyrównać. Teraz kolejne niecelne podanie jednego z płocczan.

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Robert Pich! Znakomite podanie od Morioki i fenomenalne wykończenie po długim słupku. Śląsk na prowadzeniu!

• Merebaszwili! Znowu on! Gruzin popędził jak szalony przez pół boiska, minął nawet Pawełka, ale jak przyszło co do czego, to nie trafił czysto w piłkę. To była stuprocentowa okazja dla aktywnego piłkarza gospodarzy.

• Merebaszwili za długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie zablokował go bodajże Kokoszka. To była dobra okazja dla Wisły.

• Piotrowski za Recę.

• Po kilku minutach przestoju dobrą okazję mieli goście. Najpierw Biliński nie zdołał złożyć się do strzału, a później uprzedzono Moriokę. Od bramki Kiełpin.

• Kriwiec za Rogalskiego.

• Druga połowa nie zachwyca - w pierwszej tempo gry było wyższe, przez co mecz oglądało się przyjemniej.

• Merebaszwili obok bramki, trochę zabrakło, wciąż 0:0.

• Alvarinho w miejsce Riery.

• Kovacević niecelnie z dystansu.

• Kolejna już dziś próba Morioki - nadal bez efektu, choć teraz był rykoszet i będzie korner.

• Zmiana numer jeden. Piątkowski schodzi, w jego miejsce Kante.

• Za dużo chaosu w poczynaniach gospodarzy. Od bramki Pawełek.

• Faul Pawelca na Merebaszwilim powstrzymał kontrę Wisły.

• Kolejna akcja rozpędzonych gości. Ostatecznie Kiełpinowi udało się złapać piłkę.

• Koszmarne pudło Morioki z kilku metrów. Co on zrobił?!

• Madej! Jak to nie wpadło? Doświadczony pomocnik huknął potężnie z dystansu, piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy!

• Zawodnicy Śląska przesadzili z ilością podań i krótkich "kiwek" w polu karnym Wisły. Nic nie wyszło z ich akcji.

• Morioka miał bardzo dobrą okazję kilka metrów od bramki Kiełpina, ale uderzył bardzo lekko, co zdziwiło chyba nawet samego golkipera Wisły.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Przerwa. 0-0. To było całkiem ciekawe 45 minut. Wracamy za około kwadrans.

• Arbiter niespodziewanie nie podyktował rzutu rożnego. Po chwili akcja Śląska zakończona interwencją Kiełpina.

• Blisko gola dla Wisły! Merebaszwili zawinął do środka i huknął z lewej nogi, Pawełek końcówkami palców sięgnął piłkę i skierował ją na rzut rożny.

• Piątkowski na minimalnym spalonym.

• Morioka efektownie zagrał piętą w poszukiwaniu Bilińskiego. Nie wyszło.

• Niezłe uderzenie Kovacevicia, ale zdecydowanie za lekkie. Kiełpin spokojnie złapał piłkę.

• Teraz żółtko za faul dla Ilieva. Śląsk będzie miał rzut wolny tuż sprzed pola karnego.

• Morioka sprytnie chciał dograć piłkę do Bilińskiego, ale zatrzymał go Bozić.

• Niepewne wyjście z bramki Kiełpina, mogło być groźnie.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska. Riera zderzył się z Byrtkiem, przerwa w grze.

• Żółta kartka dla Piotra Wlazło.

• Riera znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, mocno uderzył, ale zablokowano go.

• Reca popędził skrzydłem i dośrodkował, defensorzy gości wybili piłkę, dopadł do niej Merebaszwili, ale jego strzał został zablokowany. Korner dla Wisły.

• Piątkowski naciskał Celebana, ten wytrzymał napór rywala i finalnie wybił piłkę.

• Dobra akcja Wisły zakończona strzałem Merebaszwiliego. Gruziński pomocnik znacznie się jednak pomylił.

• Merebaszwili za plecy Ilieva, po chwili kontra Śląska zepsuta przez Moriokę.

• Indywidualna akcja Recy zakończona fiaskiem.

• Po szybkim, aktywnym początku z obu stron, od kilku minut tempo gry spadło.

• Merebaszwili pospieszył się z zagraniem, w efekcie czego piłka trafiła w ręce Pawełka.

• Kovacević szukał prostopadłym podaniem Bilińskiego - niewiele zabrakło, by napastnik gości przejął piłkę.

• Akcja Recy zakończona bardzo niecelnym uderzeniem.

• Dankowski szarżował na skrzydle, lecz zatrzymał go wracający Reca.

• Merebaszwili pędził na bramkę Śląska, wyszedł z niej Pawełek i interweniował skutecznie. Gruzin domagał się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

• Madej za mocno do Morioki, od bramki Kiełpin.

• Centra w pole karne Śląska - za głęboka, w ręce Pawełka.

• Mocny początek Śląska! Składna akcja zakończona miękką wrzutką w pole karne, tam był Morioka, uderzył z pierwszej piłki, a futbolówka po rykoszecie odbiła się od słupka!

• Riera zdecydował się na zaskakujące uderzenie z dystansu. Kiełpin nie miał jednak problemów, by złapać piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego Stefańskiego - rozpoczynamy mecz!

• Wisła w razie zwycięstwa może przesunąć się na ósme miejsce w tabeli. Wygrana gości sprawi zaś, że przeskoczą oni dzisiejszych rywali, do których tracą dwa punkty.

• Do sędziowania meczu został wyznaczony Daniel Stefański.

• Warto też zwrócić uwagę na obecność w składzie gospodarzy Damiana Byrtka. Obrońca "Nafciarzy" nie był pierwszym wyborem trenera Kaczmarka w rundzie jesiennej, a w zimie bardzo zainteresowana jego usługami była Arka Gdynia. Transfer jednak nie doszedł do skutku, a Byrtek gra dziś od początku. Na ławce spotkanie zacznie Przemysław Szymiński.

• W podstawowym składzie Wisły Płock zobaczymy Mateusza Piątkowskiego. Doświadczony napastnik powraca na polskie boiska po półtorarocznej przygodzie z APOEL-em Nikozja. Czy już dzisiaj przypomni o swoich umiejętnościach strzeleckich bramkarzowi rywali?

• Dyrektor sportowy Adam Matysek i nowy prezes Krzysztof Hołub zapowiadali wzmocnienia Polakami, a tymczasem do klubu przyszło dwóch obcokrajowców - Robert Pich i Aleksandar Kovacevic. Na rodzimych graczy zwyczajnie wrocławian nie stać. Jedynym nowym Polakiem w kadrze pierwszej drużyny uprawnionym do gry w LOTTO Ekstraklasie będzie zatem zaledwie 18-letni Adrian Łyszczarz.

• Śląsk strzelił najmniej goli w lidze w tym sezonie - tylko 20 w tym zaledwie siedem u siebie. Na własnym boisku odniósł tylko jedno zwycięstwo. Czy pod wodzą Jana Urbana poprawią się wyniki zespołu z Wrocławia?

• Śląsk Wrocław zainauguruje wiosenną część rozgrywek Ekstraklasy wyjazdowym meczem z Wisłą w Płocku. Będzie to zarazem debiut Jana Urbana w roli szkoleniowca wrocławskiej drużyny.