Wisła K. – Zagłębie: Fatalny debiut Żurawia na ławce trenerskiej Miedziowych (WYNIK, RELACJA)

Andrzej Banaś
KGHM Zagłębie Lubin w 1. kolejce PKO Ekstraklasy przegrało na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:3.

„Miedziowi” nie wygrali ani jednego z sześciu przedsezonowych sparingów. Tymczasem w nową kampanię PKO Ekstraklasy mogli wejść w idealny sposób. Na początku meczu Konrad Gruszkowski faulował Adama Ratajczyka w polu karnym. Filip Starzyński nie zwykł mylić się z jedenastu metrów - tymczasem w Krakowie futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 25. minucie było 1:0 dla Wisły. Jewgienij Baszkirow zagrał piłkę ręką, a karnego wykorzystał Yaw Yeboah. Kilka minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Debiutujący w PKO Ekstraklasie Jan Kliment wpisał się na listę strzelców po zagraniu Michala Škvarki. Przed przerwą Zagłębie było bliskie złapania kontaktu, ale futbolówka po strzale głową Lorenco Šimicia obiła poprzeczkę.

W drugiej połowie lubinianie szukali szczęścia w głównej mierze po stałych fragmentach gry. W 81. minucie dobił ich jednak Mateusz Młyński. Przy tej akcji zawiodła praktycznie cała linia defensywna Zagłębia. Trener Dariusz Żuraw przed piątkowym starciem z Górnikiem Łęczna ma więc nad czym pracować.